Pierwsze mecze na nowej murawie

2011-04-14 21:43:12 Aga

Już niebawem kibice będą mogli podziwiać a piłkarze grać na nowej murawie na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki. Sportowcy nową nawierzchnię sprawdzą w ten weekend. W sobotę mecz rozegra trzecioligowa Calisia a w niedzielę KKS.

Jeszcze kilka miesięcy temu murawa Stadionu Miejskiego wzbudzała wielkie emocje. Piłkarze grali w błocie, kibice byli zdegustowani takim przygotowaniem boiska. Kilka meczów rozegrano poza Kaliszem. Teraz Stadion Miejski zyskuje nową nawierzchnię mówi Piotr Gulczyński, który jest wykonawcą renowacji płyty boiska: nawierzchnia będzie zielona, gęsta i równa. W tym momencie trwają prace kosmetyczne i koszenie. To odbywa się prawie codziennie, tak by na weekendowe mecze wszystko było zapięte na ostatni guzik a piłkarze mogli skupić się na grze a nie na powierzchni, po której biegają. Boisko czeka jeszcze jedno piaskowanie i areacja, którą jednak będzie można zrobić dopiero za kilka tygodni, kiedy trawa rozkwitnie w pełni - dodaje Gulczyński.
Mecze:
Sobota
Calisia-Wda Świecie
Niedziela
KKS- Płomień Opatów.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ