Sport

„Pierwsze kroki z Nordic Walking”

2021-04-10 16:00:00 red

W Parku Miejskim w sobotę, 10 kwietnia odbył się pierwszy z cyklu trzech spotkań „Pierwsze kroki z Nordic Walking”. W ciągu 1,5 godziny wykwalifikowani trenerzy Klubu Sportowego Kalisia Nordic Team wprowadzali przybyłych w arkana tej niezwykle przyjemnej i bardzo zdrowej formy rekreacji.

fot. MW
fot. MW

Nordic Walking polega na marszach ze specjalnymi kijkami. Ta forma rekreacji powstała w latach 20. XX wieku w Finlandii, która miała zapewnić biegaczom narciarskim całoroczny trening. Klub Sportowy Kalisia Nordic Team wraz z miastem Kalisz zorganizował zajęcia dla początkujących, którzy chcą poznać technikę Nordic Walking. Pierwsze treningi odbyły się 10 kwietnia  które miały w harmonogramie m.in. ćwiczenia rozgrzewające, grupowy marsz po parku czy ćwiczenia rozciągające. Każdy z uczestników otrzymał okazjonalny medal.

Kolejne zajęcia odbędą się 17 kwietnia w godz. od 12.00 do 13.30 oraz 24 kwietnia w godz. od 15.00 do 16.30.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ