PGNiG Superliga MKS Kalisz - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski [1 kolejka, 01.09.2019/dużo zdjęć]

2019-09-01 21:30:00 BK/sportowefakty.wp.pl

Energa MKS Kalisz po zaciętym boju pokonała Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 27:26 (15:12) w meczu 1. kolejki PGNiG Superligi 2019/2020.

Choć pierwsze minuty należały do Piotrkowianina, kaliszanie nie pozwolili gościom na wiele przez większą część połowy. Podopieczni Patrika Liljestrand w 7. minucie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie, które trzymali bardzo długo. Mimo że obie drużyny popełniały liczne błędy, kaliszanie nieco lepiej prezentowali się w ataku.

Wynik MKS-u budowało głównie dwóch zawodników - Kirył Kniaziew i Marek Szpera. Na 10 minut przed końcem, w szeregach Piotrkowianina nastąpiło przebudzenie, Sebastian Iskra skutecznie pokonywał Krekorę i niewiele później gracze Bartosza Jureckiego wyszli na prowadzenie. Nie wykorzystali jednak swojej szansy. Kaliszanie szybko nadrobili, to co stracili, dzięki czemu z bezpiecznym zapasem rozpoczęli 2. połowę (15:12).

Początek drugiej części spotkania przebiegał znacznie szybciej. Piotrkowianin starał się gonić, jednak Kirył Kniaziew skutecznie pilnował wyniku gospodarzy. Każde zbliżenie wyniku na bramkę, kończyło się stratą lub skuteczną obroną MKS-u. Przy 22:21 dla drużyny z Wielkopolski, w obu zespołach nastąpił przestój, który przerwał Sebastian Iskra, zdobywając upragniony remis. Sen o zwycięstwie przerwały dwa rzuty karne wyegzekwowane przez Michała Dreja. Dwubramkowa przewaga nie okazała się jednak wystarczająca do pewnego zwycięstwa. Na 40 sekund przed końcem piotrkowianie wyrównali, ale zawodnicy Liljestranda dobrze wykorzystali pozostały czas, dzięki czemu wyszli górą z tego spotkania.

- Był to mecz pełen emocji. Druga połowa praktycznie cały czas oscylowała wokół remisu. Na szczęście skończyło się jedną bramką dla nas. Udało się obronić ostatnią piłkę przeciwnika. Pod koniec wkradło się trochę nerwowości – mówił po meczu Krzysztof Misiejuk, zawodnik Energa MKS Kalisz. – Trochę mniej skutecznie zagraliśmy w drugiej połowie. W obronie pojawiło się więcej błędów. Jednak to zwycięstwo bardzo cieszy. Myślę, że będzie coraz lepiej.

- Myślę, że to zwycięstwo nam się należało i tak trzeba podsumować ten mecz. Praktycznie cały mecz prowadziliśmy, dużo sił nas kosztowało to spotkanie. Cieszymy się z pierwszego zwycięstwa - mówił Marek Szpera, zawodnik Energa MKS Kalisz.

Energa MKS Kalisz - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:26 (15:12)

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Krekora, Liljestrand - Galewski, Bożek, Gąsiorek 2, Kamyszek, Drej 4, Klopsteg 2, Misiejuk 2, Szpera 5, Pilitowski M. 1, Pilitowski K., Maliarewicz 1, Kniazieu 10, Krytski.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho 1, Pyrka, Kot - Mróz 2, Woynowski 1, Iskra 4, Szopa 4, Kaźmierczak 1, Swat 6, Turkowski, Nastaj 1, Surosz, Mastalerz, Sobut 2, Pacześny 4.