Pewne zwycięstwo kaliskich siatkarek w Bydgoszczy!

2023-03-13 20:00:00 red

Kolejne trzy punkty na swoim koncie zapisały kaliskie siatkarki. W niedzielnym spotkaniu w Bydgoszczy pokonały tamtejszy Pałac 0:3 (19:25, 23:25, 9:25).

zdjęcie ilustracyjne/fot. BK

W ramach 19. serii spotkań Tauron Ligi zawodniczki Energa MKS-u Kalisz pojechały do Bydgoszczy. Biorąc pod uwagę pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami (3:1 – w hali Arena) oraz miejsce w tabeli przed spotkaniem lekkimi faworytkami były kaliszanki, jednak do tego spotkania przystępowały po dwóch porażkach 3:0 z Grotem Budowlanymi Łódź i Grupą Azoty Chemikiem Police.

Podopieczne trenera Marcina Widery wyszły na boisko bardzo zmotywowane i skoncentrowane. W pierwszej partii - wygranej do 19 - aż sześć punktów zdobyły blokiem i zasłużenie wyszły na prowadzenie 0:1.

Drugi set był już bardziej wyrównany. OnlyBio Pałac prowadził w drugiej partii 18:17, jednak końcówka należała do zespołu z Kalisza. Świetnie spisywała się Karolina Fedorek, która w drugiej partii miała 100-procentową skuteczność w ataku. Seta ostatecznie wygrały przyjezdne 23:25.

Trzeci set to była już formalność. Podłamane gospodynie nie potrafiły sprostać znakomicie grającym kaliszankom, które wygrały to starcie do 9. Zawodniczki Energa MKS-u odniosły dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie. MVP spotkania w Bydgoszczy została wybrana Alicja Grabka.