Petycja w sprawie znaku Kalisza

2017-09-11 20:00:00 redakcja

Marcin Andrzejewski kolejny raz zabiera głos w sprawie nowego logotypu Kalisza, tym razem w formie petycji:

31 sierpnia Miasto Kalisz pokazało światu nową identyfikację wizualną.

Zdania co no niej są podzielone, jednak przeważa opinia, że choć całość jest zaprojektowana zgodnie ze słusznym kierunkiem, bazującym na herbie (heraldyce) to jednak brakuje w nim naszego kaliskiego trębacza!

Jakim cudem go tam nie ma, nie wie nikt, no może poza autorami ;). Nie mam pojęcia, jak można było nie odrobić lekcji domowej i nie wyłapać tak „oczywistej oczywistości” jak trębacz w herbie. No cóż, widocznie można.

Ponieważ z samej dyskusji niewiele wynika, szczególnie jak „dyskutują” strony ze sobą się głównie zgadzające, postanowiłem iść za ciosem.

Uważam, że jeszcze można wszystko naprawić i wyjść z tej sytuacji obronną ręką. Potrzebny jest tylko dialog z Urzędem Miejskim i to nie tylko na linii Urząd–Mieszkaniec. Raczej na linii Urząd–Mieszkaniec-Profesjonalista! Tak przynajmniej uważam.

Dlatego też postanowiłem zwrócić się do Pana Prezydent Miasta Kalisza Kalisza Grzegorza Sapińskiego z petycją, na którą w myśl ustawy będzie musiał odpowiedzieć, a dodatkowo umożliwi ona większy wydźwięk niż kolejne pismo od Andrzejewskiego, które zostanie potraktowane mniej lub bardziej „szczerze”.

Dodatkowo petycja pozwoli na zobrazowanie Panu Prezydentowi i urzędnikom większego zaangażowania mieszkańców i profesjonalistów, na co, nie ma co ukrywać, liczę!

Dlatego też zwracam się z ogromną prośbą do osób i podmiotów zaangażowanych w dyskusję nad rozwiązaniem kaliskim o wsparcie petycji oraz zwiększenie jej rangi swoim autorytetem.

Dla formalności: co prawda podmiotem składającym jest moja skromna ;) osoba (będzie to miało swoje odzwierciedlenie w nagłówku pisma), ale wynika to tylko z kształtu Ustawy.

Dla lepszego zobrazowania sprawy polecam zapoznac się z wpisem na ten temat oraz dyskusją pod nim, a następnie wyrobić sobie włąsne zdanie.

https://web.facebook.com/notes/marcin-andrzejewski/nowy-znak-graficzny-miasta-kalisza/758724040978207/

Chciałbym, aby petycje można podpisać zarówno elektronicznie, jak i w tradycyjny sposób. Dlatego też od tej chwili wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z treścią petycji i ją podpisać online pod adresem:

https://www.petycjeonline.com/nowy_znak_graficzny_miasta_kalisza

Natomiast osoby i organizacje, które będą chciały podpisać petycje w sposób tradycyjny, zapraszam w środę (13.09) oraz w czwartek (14.09) w godzinach 17-20 do cafe.calisia.pl, (Al.Wolności 6).

Chętnie porozmawiam przy kawie o nowej identyfikacji wizualnej miasta Kalisza, o nowym znaku graficznym i o tym, jak poradzić sobie z zaistniałą sytuacją.

Dla chętnych będę miał też ze sobą wydrukowaną „Księgę Znaku” dla systemu identyfikacji wizualnej miasta Kalisza, aby można było zaznajomić się z tym, trochę skrywanym przez Urząd, dokumentem.

Dodatkowo, jeśli ktoś będzie miał ochotę na dobrą lekturę z dziedziny projektowania znaków, typografii i tego typu zagadnień – również zapraszam na kawę ;), kilka sztuk dobrej książki się znajdzie ;).

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować