Petycja w sprawie znaku Kalisza

2017-09-11 20:00:00 redakcja

Marcin Andrzejewski kolejny raz zabiera głos w sprawie nowego logotypu Kalisza, tym razem w formie petycji:

31 sierpnia Miasto Kalisz pokazało światu nową identyfikację wizualną.

Zdania co no niej są podzielone, jednak przeważa opinia, że choć całość jest zaprojektowana zgodnie ze słusznym kierunkiem, bazującym na herbie (heraldyce) to jednak brakuje w nim naszego kaliskiego trębacza!

Jakim cudem go tam nie ma, nie wie nikt, no może poza autorami ;). Nie mam pojęcia, jak można było nie odrobić lekcji domowej i nie wyłapać tak „oczywistej oczywistości” jak trębacz w herbie. No cóż, widocznie można.

Ponieważ z samej dyskusji niewiele wynika, szczególnie jak „dyskutują” strony ze sobą się głównie zgadzające, postanowiłem iść za ciosem.

Uważam, że jeszcze można wszystko naprawić i wyjść z tej sytuacji obronną ręką. Potrzebny jest tylko dialog z Urzędem Miejskim i to nie tylko na linii Urząd–Mieszkaniec. Raczej na linii Urząd–Mieszkaniec-Profesjonalista! Tak przynajmniej uważam.

Dlatego też postanowiłem zwrócić się do Pana Prezydent Miasta Kalisza Kalisza Grzegorza Sapińskiego z petycją, na którą w myśl ustawy będzie musiał odpowiedzieć, a dodatkowo umożliwi ona większy wydźwięk niż kolejne pismo od Andrzejewskiego, które zostanie potraktowane mniej lub bardziej „szczerze”.

Dodatkowo petycja pozwoli na zobrazowanie Panu Prezydentowi i urzędnikom większego zaangażowania mieszkańców i profesjonalistów, na co, nie ma co ukrywać, liczę!

Dlatego też zwracam się z ogromną prośbą do osób i podmiotów zaangażowanych w dyskusję nad rozwiązaniem kaliskim o wsparcie petycji oraz zwiększenie jej rangi swoim autorytetem.

Dla formalności: co prawda podmiotem składającym jest moja skromna ;) osoba (będzie to miało swoje odzwierciedlenie w nagłówku pisma), ale wynika to tylko z kształtu Ustawy.

Dla lepszego zobrazowania sprawy polecam zapoznac się z wpisem na ten temat oraz dyskusją pod nim, a następnie wyrobić sobie włąsne zdanie.

https://web.facebook.com/notes/marcin-andrzejewski/nowy-znak-graficzny-miasta-kalisza/758724040978207/

Chciałbym, aby petycje można podpisać zarówno elektronicznie, jak i w tradycyjny sposób. Dlatego też od tej chwili wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z treścią petycji i ją podpisać online pod adresem:

https://www.petycjeonline.com/nowy_znak_graficzny_miasta_kalisza

Natomiast osoby i organizacje, które będą chciały podpisać petycje w sposób tradycyjny, zapraszam w środę (13.09) oraz w czwartek (14.09) w godzinach 17-20 do cafe.calisia.pl, (Al.Wolności 6).

Chętnie porozmawiam przy kawie o nowej identyfikacji wizualnej miasta Kalisza, o nowym znaku graficznym i o tym, jak poradzić sobie z zaistniałą sytuacją.

Dla chętnych będę miał też ze sobą wydrukowaną „Księgę Znaku” dla systemu identyfikacji wizualnej miasta Kalisza, aby można było zaznajomić się z tym, trochę skrywanym przez Urząd, dokumentem.

Dodatkowo, jeśli ktoś będzie miał ochotę na dobrą lekturę z dziedziny projektowania znaków, typografii i tego typu zagadnień – również zapraszam na kawę ;), kilka sztuk dobrej książki się znajdzie ;).

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ