Wasze artykuły

Petycja online ws. pilnej budowy Obwodnicy Kalisza


Zatłoczony, rozjeżdżany przez tysiące tirów, leżący „daleko od szosy”… I cierpliwie czekający na spełnienie obietnic. Taki jest dziś Kalisz. Ale ten etap już zamykamy. My, jego mieszkańcy, nie możemy już biernie patrzeć, jak nasze ukochane miasto podupada, jak traci szansę na rozwój, jak jest lekceważone. Kalisz jako jedyne 100-tysięczne miasto w Polsce NIE MA obwodnicy.

Postulaty ruchu Kalisz.reAkcja zgłoszone do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: 

1. Podzielenia projektowanej już inwestycji „Rozbudowa Drogi Krajowej nr 25 na linii Ostrów Wlkp. – Kalisz  - Konin” na etapy i w pierwszym etapie rozpoczęcia budowy obwodnicy Kalisza w tzw. trzecim  wariancie: Ociąż – Kościelna Wieś, opracowanym już przez GDDKiA.

2. Wpisania obwodnicy Kalisza  w ciągu DK 25 w rządowy „Fundusz Budowy Stu Obwodnic” z zabezpieczeniem środków budżetowych na jej realizację do 2023 roku.

3. Przyśpieszenia prac i zabezpieczenia środków budżetowych na kolejny etap prac rozbudowy DK 25 i połączenia Kalisza drogą klasy GP o przekroju dwujezdniowym z Ostrowem Wielkopolskim i węzłem Modła na A2.

Prosimy o Państwa podpisy. Pamiętajcie, że  na wskazany przez Was adres email dostaniecie prośbę z potwierdzeniem swojego głosu. Dopiero po kliknięciu w odpowiedni link, Wasz głos jest ważny,

https://www.petycjeonline.com/w_sprawie_pilnej_realizacji_budowy_obwodnicy_kalisza_oraz_przypieszenia_prac_nad_rozbudow_dk_25_ostrow__kalisz__konin_wraz_z_zabezpieczeniem_rodkow_na_te_inwestycje

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować