Motoryzacja

Pędzili ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Dwóch kierowców straciło prawa jazdy

2023-09-01 12:30:00 red. za KMP Kalisz

Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców - amatorów szybkiej jazdy. Policjanci Ruchu Drogowego z kaliskie komendy tylko wczoraj zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

zdjęcie ilustracyjne/BK
zdjęcie ilustracyjne/BK

Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości z jaką poruszają się kierowcy oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

Wczoraj policjanci z drogówki zatrzymali 2 prawa jazdy za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości (powyżej 50 km/h) w obszarze zabudowanym. W pierwszym przypadku kontrola miała miejsce na terenie powiatu kaliskiego. Policyjne urządzenie „TruCam” zarejestrowało prędkość VW Golfa z wynikiem 110 km/h. Kierowcą okazał się być 27-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna za swą nierozsądną jazdę został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz zatrzymano mu prawo jazdy. Przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mógł również wsiąść za kierownicę.

Kolejny kierujący zastał zatrzymany na terenie Kalisza. W tym przypadku odczyt prędkości kierowcy volkswagena wykazał 120 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała 23-letnia mieszkanka powiatu pleszewskiego. Za brawurę na drodze kobieta straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz została ukarany grzywną w drodze mandatu karnego w wysokości 2000 zł

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, zostanie wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować