Sport

Pchnięcie pierwsza klasa! Piotr Goździewicz pobił ponad 40-letni rekord!

2020-01-21 15:00:00 www.kalisz.pl

Na drugim miejscu zakończył start w lekkoatletycznym mityngu pierwszej klasy Piotr Goździewicz z UKS 12 Kalisz. Odległość 17,05 m, jaką podczas rozegranych w Warszawie sobotnich zawodów uzyskał w swojej najlepszej próbie, to nie tylko nowa "życiówka" utalentowanego kaliskiego kulomiota, ale też nowy rekord Wielkopolski 19-latków, pobity po upływie ponad 40 lat!

fot. Marcin Małecki
fot. Marcin Małecki

Rywalizujący wciąż jeszcze w kategorii juniorów i posługujący się zazwyczaj kulą ważącą 6 kg. Goździewicz coraz śmielej poczyna sobie w kuli seniorskiej o wadze 7,26 kg. Z początkiem roku, wygrał lekkoatletyczny mityng w Aleksandrowie Łódzkim, a wysoką formę potwierdził w minioną sobotę w stolicy, zajmując drugie miejsce w stawce 12 seniorów. Cieszy nie tyle wysoka lokata, co fantastyczny wynik, bowiem odległością 17,05 m podopieczny trenera Marcina Małeckiego nie tylko o ponad metr pobił swój dotychczasowy rekord życiowy, ale co ważne ustanowił nowy absolutny (hala i stadion) rekord Wielkopolski w pchnięciu kulą. Poprzedni - 16,91 m - przetrwał blisko 44 lata (od 1976 r.).

- Piotr pchał fenomenalnie. Wszystkie sześć pchnięć miał zaliczone, do tego wszystkie były dalsze od jego rekordu życiowego, który dwa tygodnie temu uzyskał w Aleksandrowie Łódzkim – komentuje zadowolony z występu swojego podopiecznego trener Marcin Małecki. - Na pewno istotną rzeczą w sobotniej rywalizacji była nowo zakupiona kula o wadze 7,26 kg i średnicy 113 mm, która odpowiada Piotrowi , jak również fakt, że zeszliśmy już z ciężkiego okresu przygotowawczego do Mistrzostw Polski U20 . W każdym pchnięciu było widać energię i moc, a przede wszystkim chęć uzyskania jak najlepszego rezultatu – dodaje szkoleniowiec kaliskich miotaczy.

W konkurencji pchnięcia kulą U16 wystartowała Zuzanna Duster, która odległością 9,41 m – będącą jej nowym rekordem życiowym - zapewniła sobie wysokie trzecie miejsce. - Zuzia debiutowała w kategorii U16. Jest młodszym rocznikiem, dlatego też trzecia pozycja w konkursie i „życiówka” to świetny występ - zaznacza trener Małecki.

W najbliższą sobotę, w Toruniu kaliscy miotacze rywalizować będą w prestiżowych zawodach - memoriale upamiętniającym Irenę Szewińską. Weźmie w nim udział kilkuset najlepszych młodych lekkoatletów z całej Polski, tak więc dla reprezentantów UKS 12 będzie to świetny sprawdzian, nauka i cenne doświadczenie. Start w tej imprezie Piotra Goździewicza stoi pod dużym znakiem zapytania, sportowe plany komplikuje nieco zaplanowana dzień wcześniej studniówka.

- Obecnie na treningach schodzimy na mniejsze kule, by szukać szybkości. Siła i moc są zgodne z planem, teraz pozostaje skorygowanie błędów w technice i poprawienie szybkości. Mamy nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjać i będziemy mogli trochę popchać na dworze. Kolejny raz podkreślę, że jedyną możliwością pchania zimą jest dobra pogoda i pchanie na zewnątrz, choć przy temperaturach około zera stopni jest to trudne i zbyt wielu tych prób nie da się zrobić. Oczywiście pchamy również w siatkę, ale możemy to robić tylko dwa razy w tygodniu, co nie do końca spełnia to, co powinniśmy robić, by walczyć o najwyższe laury - uważa trener Marcin Małecki.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ