Edukacja

Pasowanie na uczniów w Szkole Podstawowej nr 3

2021-10-20 18:00:00 red za UM Kalisz/Magdalena Furmaniak

To był wyjątkowy dzień dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Kaliszu. Złożyli ślubowanie i zostali oficjalnie pasowani na uczniów przez wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka.

fot. Magdalena Furmaniak
fot. Magdalena Furmaniak

- W tym ważnym dla Was dniu, życzę Wam pomyślności, zdobywania wiedzy, ale również zawierania nowych przyjaźni. Myślę, że z pomocą, zarówno nauczycieli, jak i rodziców dobrze wykorzystacie czas spędzony w ławce szkolnej - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Uroczystość rozpoczęła się występami, przygotowanymi przez najmłodszych. Po nich uczniowie złożyli ślubowanie i odebrali pasowanie, a także dyplomy. Na zakończenie odsłonięto mural, w którego wykonanie zaangażowali się pracownicy szkoły.

- Dziękuję wszystkim pracownikom za to, że tak chętnie angażują się w sprawy szkoły i jej wygląd. Wszystko po to, żeby Wam, drodzy uczniowie przyjemniej było uczęszczać i przebywać w naszej szkole - mówiła Katarzyna Garnuszewska, dyrektorka szkoły.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować