Społeczne

Pamiętaj o obowiązku zgłaszania źródeł ciepła lub spalania paliw

2026-06-01 13:29:43 UM Kalisz

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przypomina właścicielom oraz zarządcom budynków i lokali mieszkalnych o obowiązku zgłaszania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków informacji o istniejących i nowo zamontowanych źródłach ciepła lub spalania paliw.
 

Pexels.com/Zdjęcie poglądowe
Pexels.com/Zdjęcie poglądowe

Wymieniłeś piec? Zamontowałeś nowe źródło ciepła? Pamiętaj o CEEB!

Jeśli zmienił się sposób ogrzewania Twojego budynku lub lokalu mieszkalnego masz obowiązek zaktualizować deklarację w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Kiedy należy złożyć aktualizację?

- po wymianie starego pieca,
- po montażu nowego lub po instalacji dodatkowego źródła ogrzewania,
- po likwidacji dotychczasowego źródła ciepła.

Na zgłoszenie masz 14 dni od momentu uruchomienia urządzenia.

Rodzaje Deklaracji CEEB:

- Formularz A - dla budynków i lokali mieszkalnych
- Formularz B - dla budynków i lokali niemieszkalnych

Gdzie można dokonać zmian?

- online na stronie: https://zone.gunb.gov.pl/pl/deklaracja-ceeb(Link do innej strony)
- osobiście w Urzędzie Miasta Kalisza, Główny Rynek 20,
        - 1 piętro, pokój 32 lub 3 piętro, pokój 56

Dodatkowe informacje i pomoc:

Doradcy Klimatyczni — pokój 56 (3 piętro budynku) tel. 62 76 54 362

Dbajmy wspólnie o czyste powietrze i aktualne dane w CEEB.

 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować