Biznes

Pałac Tłokinia z nagrodą za najlepszy obiekt z noclegami na terenach wiejskich w Wielkopolsce

2019-11-06 12:17:01 reklama@calisia.pl

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyło się rozstrzygnięcie XIII edycji konkursu "Na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce". 13. edycja okazała się szczęśliwa dla Pałacu Tłokinia ponieważ odebrali z rąk Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii "Obiekt bazy noclegowej na terenach wiejskich".

fot. Pałac Tłokinia
fot. Pałac Tłokinia

- W ramach pierwszej nagrody ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu otrzymaliśmy również nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł. Jednogłośnie uznaliśmy, że w najbliższym czasie będziemy chcieli podzielić się tą nagrodą z instytucją lub ośrodkiem któremu takie wsparcie się na pewno przyda. Na pewno będziemy się starać wybrać kogoś z naszego najbliższego otoczenia gminy, miasta – podaje specjalista ds. marketingu Sandra Skórnicka - Sama nagroda jest dla nas wielkim wyróżnieniem, bardzo nas cieszy, że obiekty, które funkcjonują poza obszarami miast są zauważane. Jest to dla nas również miłe wsparcie promocji Pałacu Tłokinia jak i ogromna motywacja do dalszego działania – dodaje.

Podczas XIII edycji konkursu kapituła odwiedziła 41 miejsc, wśród których były: gospodarstwa agroturystyczne funkcjonujące w gospodarstwie rolnym, obiekty noclegowe o charakterze wiejskim czy obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, wykorzystujące tradycje i walory wsi.

Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Przez ostatnie dwanaście lat zgłosiło się do niego ponad 500 obiektów z całej Wielkopolski. Nagrodzono i wyróżniono już 178 obiektów turystycznych. Dzięki konkursowi urząd chce promować obiekty, w których właściciele dbają o utrzymanie wiejskich klimatów, rodzinnej, a nie tylko hotelowej gościnności, wiejskiego stylu domu, pokoi i bliskiego otoczenia, serwują smaczne lokalne potrawy, dbają o to co jest unikatowe, co może zaoferować tylko wieś.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ