Społeczne

#OtwieraMY. Pierwsza kaliska restauracja zapowiada otwarcie pomimo obostrzeń. „Góra i Dół” rusza 3 marca.

2021-02-27 14:00:00 red

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa są przedłużane. Wiele restauracji z powodu trudnej sytuacji finansowej decyduje się na otwarcie. Działająca w Kaliszu Restauracja „Góra i Dół”, która mieści się na ul. Młynarskiej 131 (w Parku Handlowym Kalinka), chce przyjąć pierwszych gości już 3 marca.

źródło: fb/Restauracja Góra i Dół
źródło: fb/Restauracja Góra i Dół

- Już 3 marca będziecie mieli szansę wypróbować nowej, ulepszonej karty! Dotychczas nasza restauracja miała możliwość normalnie funkcjonować jedynie przez 2 miesiące, ponieważ zaraz po otwarciu zostaliśmy zamknięci przez pandemię. Zapraszamy 3.03.2021 r. od godziny 12:00 – czytamy na profilu facebookowym Restauracji Góra i Dół.

Akcja #OtwieraMY zrzeszyła już wielu restauratorów w całym kraju, którzy mają dość obowiązujących obostrzeń i brakuje im odpowiedniej pomocy ze strony rządu. Niestety wielu z przedsiębiorców, którzy powzięli tak zdecydowane kroki nie otrzymało żadnej pomocy finansowej, a trwanie w lockdownie równa się z zamknięciem ich interesu.

Między innymi w styczniu swoje drzwi dla gości otworzyła jedna z ostrowskich restauracji.

W Polsce obecne obostrzenia mają trwać do 14 marca, to m.in.:

  • Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  • Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  • Otwarte baseny. Aquaparki nadal będą nieczynne.
  • Stoki otwarte.
  • Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  • Siłownie dalej zamknięte.
  • Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ