Społeczne

Otwarcie "Pod Muzami" jeszcze w tym roku! Tak przebiega remont

2023-11-20 10:30:00 red.

Słynny w Kaliszu klub studencki "Pod Muzami", stał pusty i niszczał przez 8 lat. Teraz zyska drugie życie a jego otwarcie nowi najemcy zapowiadają jeszcze w tym roku. 

fot. Kancelaria Prezydenta Miasta
fot. Kancelaria Prezydenta Miasta

W przetargu na najem lokali użytkowych ogłoszonym przez MZBM, nowego gospodarza zyskał tętniący niegdyś studenckim życiem, były klub "Pod Muzami". Lokal znajduje się przy ulicy Bankowej. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/byly-klub-pod-muzami-zyska-nowe-zycie-jest-najemca-lokalu,64502

W lokalu będzie prowadzona działalność gastronomiczna, ale jak nieoficjalnie wiadomo, co zdradziła też dyrektor MZBM, nowy lokal będzie nawiązywał do tego studenckiego klubu Pod Muzami.

Remont obiektu nabrał tempa, jego wnętrza zostały odnowione, a nowi najemcy zapowiadają jego otwarcie jeszcze w tym roku.

Klub studencki "Pod Muzami" został zamknięty 8 lat temu. Właściciel klubu, Romuald Bartosik już od dłuższego czasu rozważał jego zamknięcie, zwłaszcza po tym, jak Uniwersytet im. Adama Mickiewicza wypowiedział mu umowę najmu. Zdaniem Bartosika powodem upadku klubu był wysoki czynsz i coraz mniej dochodów ze sprzedaży biletów. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/pod-muzami-do-wziecia-jest-przetarg,16535

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować