Otwarcie drogi za 19 mln zł!

2012-06-23 00:10:00 W. Przybylska

Największa inwestycja drogowa w historii powiatu kaliskiego została otwarta! Przebudowa 25 km trasy ze Zbierska do Koźminka kosztowała około 19 mln zł. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Wioletta Przybylska
Wioletta Przybylska
Inwestycja realizowana była w trzech etapach od 2010 roku. Przebudowano drogę powiatową, pobudowano ponad 4 km chodników, postało pierwsze na drogach powiatowych rondo w Emilianowie oraz nowy most w Młyniskach.
- Przebudowa była konieczna. Czekaliśmy tylko na odpowiedni program unijny, aby zdobyć dofinansowanie. To się udało. Teraz mieszkańcy powiatu kaliskiego mogą już cieszyć się nowo przebudowaną trasą - mówił podczas otwarcie Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.
- Gratuluję tej inwestycji, bo to ogromne przedsięwzięcie zrealizowane przez powiat, który nie dysponuje przecież wielkim budżetem. Cieszę się, że w ten sposób poprawi się również bezpieczeństwo na tej trasie, a dzięki niej również jakość życia naszych mieszkańców - mówił Krzysztof Grabowski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
W uroczystym otwarciu drogi uczestniczyli oprócz władz powiatu i województwa również radni powiatowi oraz wójtowie gminy, przez którą przebiega trasa, a także wykonawcy inwestycji.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować