Społeczne

Oświadczenie posłanki Karoliny Pawliczak oraz członków i sympatyków kaliskiej Lewicy w sprawie podwyżek podatków i opłat związanych z odbiorem i gospodarowaniem odpadami w Kaliszu

2020-11-23 16:55:18 red

- Czy Pan Prezydent Krystian Kinastowski zafunduje kaliszanom kolejne podwyżki? - pytają posłanka Karolina Pawliczak oraz członkowie i sympatycy kaliskiej Lewicy w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu.

źródło: karolinapawliczak.pl
źródło: karolinapawliczak.pl

Oświadczenie posłanki Karoliny Pawliczak oraz członków i sympatyków kaliskiej Lewicy w sprawie podwyżek podatków i opłat związanych z odbiorem i gospodarowaniem odpadami w Kaliszu

 

W nawiązaniu do projektów uchwał przedłożonych przez Prezydenta Miasta Kalisza, wyrażamy najgłębszy sprzeciw w obliczu kolejnych prób obciążania kaliszan daninami w postaci podwyżki podatku od nieruchomości oraz podniesienia stawki za odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w dobie pandemii i kryzysu, władze miasta, powinny wspierać swoich mieszkańców, a nie - jak po raz kolejny próbuje robić to prezydent Kinastowski - drenować kieszenie kaliszan. Dlatego też, pragniemy wyrazić stanowczy sprzeciw wobec planowanych podwyżek podatku od nieruchomości oraz kolejnym podwyżkom opłat za gospodarowanie odpadami.

U podstaw powyższej postawy leży brak klarownych wyjaśnień przyczyny ostatniej podwyżki opłat za śmieci, która od ubiegłego roku wzrosła dwukrotnie i kosztuje dziś nas 35 mln zł rocznie. W imieniu kaliszan prosimy Pana Prezydenta o przedstawienie rzetelnych informacji, na podstawie których będzie możliwe precyzyjne określenie proponowanych, wysokich stawek opłat za gospodarowanie odpadami. Brak rzeczowej informacji - poprzedzonej wyliczeniami - pozwala nam domniemywać, że po raz kolejny podejmuje Pan próbę forsowania projektów uchwał, które stanowią dodatkowe obciążenie dla budżetów domowych kaliszan. Pragniemy w tym miejscu zaznaczyć, że wilczym prawem opozycji, jest odcinanie się od wszelkich podwyżek i dodatkowych obciążeń, które spadają na mieszkańców w wyniku podnoszenia stawek podatkowych oraz wszelkich innych podwyżek, szczególnie w dobie pandemii, zaznaczając, że są to kolejne podwyżki w ostatnich dwóch latach Pańskiej kadencji. Panie Prezydencie Kinastowski, chcielibyśmy zaznaczyć, że Pańska postawa - brak gruntownej analizy oraz pogłębionej dyskusji i szerokich konsultacji społecznych w obszarze gospodarowania odpadami, którą osobiście obiecywał Pan kaliszanom, zastąpiona odgórną decyzją w sprawie podwyżek - w widoczny sposób nadwyrężają Pańską wiarygodność. Jednocześnie, wyrażamy nadzieję, że tym razem, nie będzie się Pan uciekał do zabiegu polegającego na zrzucaniu winy na opozycję, kierując pod adresem radnych opozycyjnych, którzy nie są przychylni Pańskim planom podwyżek, inwektyw powszechnie uznawanych za obraźliwe. Jako Lewica, odzwierciedlając głos wielu kaliszan, apelujemy o niepodnoszenie podatków i opłat za śmieci. Jednocześnie prosimy o przedstawienie kompleksowej informacji, na temat dotychczasowych i planowanych działań władz miasta niwelujących skutki pandemii i kryzysu w Kaliszu.

 

Karolina Pawliczak

Posłanka na Sejm RP

 

Członkowie i sympatycy kaliskiej Lewicy

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ