Zdrowie

Ostrów wspiera szpital w Wolicy

2021-08-28 08:00:00 red za Biuro Prasowe UM w Ostrowie Wielkopolskim

Ostrów Wielkopolski przekaże 60 tys. złotych szpitalowi Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy na wyposażenie oddziału rehabilitacji pulmonologicznej. Dzięki tym środkom zakupiony zostanie nowy sprzęt, który będzie służyć przede wszystkim pacjentom po chorobie COVID-19.

Szpital w Wolicy/zdjęcie ilustracyjne/fot. BK
Szpital w Wolicy/zdjęcie ilustracyjne/fot. BK

- Szpital w Wolicy to bardzo ważny punkt na mapie ośrodków zdrowia w naszym regionie. Ostrowianie niejednokrotnie korzystają leczenia i rehabilitacji w tym miejscu. Pamiętamy o tym i dokładamy ostrowską cegiełkę wspierając działania tej placówki medycznej razem z innymi samorządami Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej. Na sierpniowej sesji, zarekomendowałam tę formę pomocy, a radni miejscy jednogłośnie ją poparli - zaznacza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Dzięki wsparciu Ostrowa Wielkopolskiego, i innych samorządów Aglomeracji zakupione zostaną urządzenia i wyposażony nowopowstały oddział rehabilitacji pulmonologicznej w ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Oddział ten ma służyć również osobom z powikłaniami wywołanymi przez zakażenie SARS-CoV-2.

Szpital w Wolicy otrzymał 6 mln złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na wybudowanie nowych pawilonów, gdzie będzie prowadzona rehabilitacja pacjentów po chorobie Covid-19. Środki te nie pokrywają niestety wyposażenia oddziału. Stąd dedykowane wsparcie Ostrowa Wielkopolskiego i samorządów AKO.

Tylko w 2021 roku, Miasto Ostrów Wielkopolski przekazało już, łącznie z wczorajszym wsparciem, niespełna 400 tys. złotych na ochronę zdrowia. Środki te trafiły do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim na wyposażenie w sprzęt medyczny oddziałów oraz zakup specjalistycznego łóżka porodowego oraz szpitala w Wolicy na modernizację izby przyjęć, a teraz wyposażenie nowego oddziału.

- To nasza inwestycja w zdrowie, w komfort leczenia pacjentów, jak i pracy zespołu medycznego - dodaje prezydent Beata Klimek.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ