Ostatni mecz sezonu w Arenie i pewne zwycięstwo Energa MKS-u przed własną publicznością [Zdjęcia]

2021-06-02 12:23:35 red za PGNiG Superliga

Pierwszy mecz z publicznością na trybunach, a zarazem ostatni we własnej hali w tym sezonie kaliscy szczypiorniści wygrali wyraźnie pokonując MMTS Kwidzyn 27:16 (11:7). Najskuteczniejszym strzelcem meczu był Kacper Adamski z 9 trafieniami.

fot. MW
fot. MW

Na początku pierwszego meczu z udziałem kibiców od 9 miesięcy oba zespoły wydawały się… lekko speszone faktem, że w hali jest ktoś poza zespołami, sztabem i sędziami. W pierwszych minutach było kilka błędów a na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do 5 minuty. Wynik otworzył środkowy MMTS-u Michał Potoczny, ale na jego bramkę po szybkim wznowieniu odpowiedział Mateusz Kus. Wcale nie oznaczało to jednak powrotu do normalnego tempa zdobywania bramek. Przynajmniej nie od razu. Póki co mieliśmy kolejny zastój po obu stronach. Karnego Kamila Adamskiego obronił Krzysztof Szczecina, a oba zespoły mocno walczyły o każdy centymetr parkietu w obronie. Efektem było utrzymanie się wyniku 1:1 aż do 11 minuty, kiedy Energa MKS na prowadzenie wyprowadził były zawodnik MMTS-u Kacper Adamski.

Przez kolejne 10 minut mogliśmy oglądać dość wyrównaną grę, nawet z lekkim wskazaniem na podopiecznych Bartłomieja Jaszki. Kwidzynianie co prawda skromnie, ale prowadzili 4:3 i 5:4. W 21 minucie jednak trafienie Macieja Pilitowskiego pozwoliło kaliszanom powrócić na prowadzenie i coraz wyraźniej przejmować kontrolę nad spotkaniem. Od stanu 6:5 zespół trenera Strząbały na przerwę schodził już z prowadzeniem 11:7. Ważne trafienia zaliczał Kacper Adamski (6 bramek w pierwszej połowie), a ponad 50% rzutów odbijał Mikołaj Krekora, co pozwoliło zbudować przewagę w ostatnich minutach pierwszej części.

Trener Strząbała musiał dobrze zmotywować zespół, nawet pomimo prowadzenia. Energa MKS rozpoczął od czterech trafień bez odpowiedzi rywali. Rozpoczął Maciej Pilitowski, a w 38 minucie po kolejnej bramce Kacpra Adamskiego było już 15:7. Od tego momentu gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie nie forsując specjalnie tempa, ale sukcesywnie powiększając prowadzenie, które ostatecznie sięgnęło 11 bramek. Wynik meczu zamknął po świetnym przechwycie i przejściu całego boiska Mateusz Kus, przez cały mecz wydatnie przyczyniając się do świetnej postawy Energa MKS-u w obronie.

Energa MKS Kalisz 27:16 (11:7) MMTS Kwidzyn

Energa MKS Kalisz: Mikołaj Krekora (50% ob.), Łukasz Zakreta (36% ob.) – Kacper Adamski 9, Maciej Pilitowski 5, Konrad Pilitowski 3, Piotr Krępa 3, Marek Szpera 2, Mateusz Kus 2, Mateusz Góralski 1, Robert Kamyszek 1, Stanisław Makowiejew 1, Gracjan Wróbel, Kamil Adamski, Michał Drej, Szymon Famulski

MMTS Kwidzyn: Krzysztof Szczecina (29% ob.), Jakub Matlęga (14% ob.) – Jędrzej Zieniewicz 6, Michał Potoczny 3, Jakub Szyszko 2, Andrzej Kryński 1, Damian Przytuła 1, Michał Peret 1, Nikodem Kutyła 1, Robert Orzechowski 1, Alan Guziewicz, Bartosz Nastaj, Kamil Krieger, Patryk Grzenkowicz, Wiktor Jankowski

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ