Ostatni dzień Festiwalu

2011-11-26 22:57:06 Aga

Dziś ostatni maraton koncertowy i zarazem ostatni dzień 38. Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych. Przed kaliską publicznością zaprezentuje się Adam Makowicz, Wojtek Mazolewski ze swoim kwintetem oraz Geri Allen. Nikomu nie zabraknie jazzowych wrażeń.

źródło: CKiS
źródło: CKiS
Najpierw przed publicznością - jak zawsze z wielką klasą i elegancją -wystąpi wieńczący w Kaliszu polską trasę, samotny mistrz klawiatury, Adam Makowicz.
Kolejno zobaczymy i usłyszymy kwintet Wojtka Mazolewskiego, uhonorowanego w ostatnich dniach nagrodą Programu III Polskiego Radia MATEUSZEM. Podczas występu przy fortepianie zasiądzie Joanna Duda, artystka o ekscentrycznym wyglądzie i uderzeniu. To jeden z bardziej kreatywnych zespołów polskiego jazzu.
Ostatni występ należał będzie do kwartetu TimeLine znakomitej pianistki Geri Allen, która proponuje oryginalne rozwiązania rytmiczne łączące taniec z muzyką. A szczególnym tego akcentem jest udział na równych prawach członka zespołu - tancerza – stepisty Maurica Chestnuta, który stepując wzmacnia rytmiczną stronę tego projektu.
27 listopada – godz. 18.00
Adam Makowicz – piano solo
Wojtek Mazolewski Quintet (Polska/Słowacja)
Joanna Duda - piano
Oscar Török - trumpet
Marek Pospieszalski - saxophone
Michał Bryndal - drums
Wojtek Mazolewski - bass
Geri Allen and Time Line (USA)
Geri Allen - fender-rhodes, piano
Maurice Chestnut - tap percussionist
Dwayne Dolphin - bass
Kassa Overall - drums

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ