Społeczne

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do odwiedzin. Będą jednak obowiązywały zasady bezpieczeństwa

2020-05-23 18:00:00 red. za OKL

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie od dnia 26 maja zaprasza do zwiedzania ekspozycji muzealnych. Do dyspozycji gości będzie dawny pałac Czartoryskich – Oficyna.

OKL Gołuchów
OKL Gołuchów

Z powodu trwającej epidemii, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie przygotował się do udostępniania ekspozycji w warunkach zapewniających turystom bezpieczeństwo. W tym celu zostały opracowane poniższe zasady:

1. Udostępniamy jedynie część ekspozycji Muzeum Leśnictwa, tj. te, które mieszczą w obiekcie Oficyna.
2. Zwiedzanie Oficyny jest możliwe codziennie za wyjątkiem poniedziałków w godzinach 10:00 – 15:00 (ostatnie wejście).
3. Zwiedzanie odbywa się w grupach 10-osobowych z częstotliwością co 30 minut.
4. Zwiedzający są zobowiązani poruszać się po muzeum w maseczkach oraz w rękawiczkach, a to z uwagi na zabytkowe elementy wyposażenia wnętrz wrażliwe na stosowane środki dezynfekujące powierzchnie. Pracownicy kontaktujący się ze zwiedzającymi będą wyposażeni w maseczki lub przyłbice ochronne.
5. W celu ograniczenia kontaktów, zwiedzanie w najbliższym czasie będzie odbywało się bez usługi przewodnickiej.
6. Stoiska multimedialne zostają czasowo wyłączone.
7. Stanowisko sklepowe prowadzi normalną działalność na powszechnie stosowanych zasadach. Prosimy o dokonywanie płatności przy pomocy kart płatniczych lub innych narzędzi elektronicznych. Powierzchnie terminali i lady będą po każdym zwiedzającym dezynfekowane.
Wszystkie działania mają na celu udostępnienie obiektu i mieszczących się w nim ekspozycji dla zwiedzających w sposób bezpieczny. Wprowadzone zasady preferują zwiedzanie rodzinne: turyści będą rozpoczynali wędrówkę po muzeum tak, aby poszczególne sale były w momencie zwiedzania do dyspozycji tylko jednej grupy/rodziny.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ