OSP Opatówek ma już 130 lat!

2012-12-03 12:52:16 Miki

Uznawana jest za jedną z najlepszych jednostek w powiecie kaliskim. Ochotnicza Straż Pożarna w Opatówku powstała już w 1882 roku i obecnie liczy 65 czynnych członków. Może się poszczycić znakomitym sprzętem pożarniczo–gaśniczym oraz doskonale wyszkolonymi druhami.

OSP Opatówek
OSP Opatówek
W roku 2002 r. jednostka została włączona do KSRG (Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego). Dysponuje terminalem GSM, który służy do wysyłania sms-ów strażakom. Jednostka OSP Opatówek dysponuje dwoma samochodami ratowniczo-gaśniczymi.
Pierwszy z nich to średni samochód gaśniczy STAR 244 GBA, który w roku 2001 został wyposażony w nowy sprzęt. W jednostce jest używany jako samochód pierwszego rzutu do prowadzenia samodzielnie akcji ratowniczo-gaśniczych oraz współdziałania z innymi jednostkami.
W roku 2010 r. do jednostki zakupiono lekki samochód ratowniczo-techniczny Volkswagen LT 46, który jest wyposażony w sprzęt do ratownictwa drogowego, medycznego a także wodnego. Posiada specjalistyczny zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro Kombi, Zbiornik wodny 250l z szybkim natarciem oraz wiele innego sprzętu do prowadzenia działań ratowniczo-technicznych.
Obecnie strażacy z Opatówka starają się o nowy samochód Ratowniczo-Gaśniczy. Samochód który ma trafić do jednostki to Man ratowniczo-gaśnicza z napędem 4x4.
Na wyposażeniu jednostki posiadamy także ponton ratowniczy „marines”, który służy do Ratownictwa Wodnego.
Druhowie jednostki przeszli wiele specjalistycznych szkoleń, które umożliwiają im prowadzenie profesjonalnych działań Ratowniczo-Gaśniczych. Jednostka OSP Opatówek w roku 2002 otrzymała nowy sztandar i została odznaczona „Złotym Znakiem Związku”. W tym roku jednostka obchodzi 130-lecie swoje istnienia.
Ochotnicza Straż Pożarna w Opatówku prowadzi od 2009 r. stronę internetową, jedną z najbardziej aktywnych w powiecie kaliskim wśród jednostek. Na swojej stronie umieszczają prezentacje swoich działań jak i prezentacje swojego sprzętu oraz wiele porad. Jednostka OSP Opatówek bardzo prężnie aktualizuje swoja stronę na bieżąco dzięki temu mieszkańcy Opatówka mogą przyjrzeć sie co dzieje się w ich rejonie i podziwiać prace strażaków.
Druhowie bardzo zwięźle i szczegółowo opisują całą akcje oraz zbierają wiele ciekawych materiałów multimedialnych które są dostępne dla każdego użytkownika Internetu.
Zapraszamy na www.osp.opatowek.pl.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować