Społeczne

OSP Kalisz-Lis z nowym pojazdem ratowniczo-gaśniczym

2020-09-16 11:30:00 red. za OSP Kalisz-Lis

14 września jednostka OSP Kalisz-Lis przyprowadziła nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu SCANIA P450XT zabudowany przez firmę Szczęśniak.

OSP Kalisz-Lis
OSP Kalisz-Lis
Pojazd został wprowadzony przy akompaniamencie syreny i blasku sztucznych ogni, a także jednostki
OSP Stobno. Nowy pojazd, który już za kilka dni będzie służył mieszkańcom Kalisza i powiatu kaliskiego to GCBA 7/52 SCANIA P450XT z napędem 4x4 i mocą 450 KM. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 7000 l i autopompę o wydajności 5200 l/min przy ciśnieniu 8 bar. Będzie służył w naszej jednostce głównie do zdarzeń związanych z pożarami ale dzięki temu, że zabudowa pozwala na przewóz zdecydowanie większą ilość sprzętu od naszego obecnego pojazdu, znalazł się też sprzęt do usuwania miejscowych zagrożeń m.in. wiatrołomów czy podtopień.
 
Zakup tego pojazdu był możliwy dzięki dotacji celowej Miasta Kalisza w kwocie 100 000,00 zł, dotacji z KG PSP z Firm Ubezpieczeniowych oraz KSRG – 800 000,00 zł, oraz środkom własnym jednostki w kwocie 200 000,00 zł.
 
- Mamy nadzieje, że nowy samochód jeszcze bardzie usprawni działania naszej jednostki i będzie dzielnie służył mieszkańcom Kalisza. Niebawem nastąpi oficjalne przekazanie pojazdu. Bardzo dziękujemy wszystkim osobą które przyczyniły się do tej inwestycji która z pewnością pozwoli jeszcze lepiej realizować naszą misję pomagania ludziom - informuje OSP Kalisz-Lis
 
Link do filmu z przywitania:

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ