Osiedle Nowy Korczak rośnie w oczach - wiecha już jest

2016-11-16 13:00:00 red za FB Antczak

Trwają zaawansowane prace przy budowie I etapu osiedla Nowy Korczak w Kaliszu, który właśnie osiągnął stan surowy. Planowany termin oddania budynku do użytku to II kwartał 2017 roku. Inwestorem i generalnym wykonawcą projektu jest FB Antczak z Kalisza.

fot. FB Antczak
fot. FB Antczak

Osiedle Nowy Korczak to nowoczesny projekt mieszkaniowy powstający przy zbiegu ulic Korczak i Wysokiej w Kaliszu. W ramach I etapu budowy powstał ośmiokondygnacyjny budynek, który dostarczy na kaliski rynek 70 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 70,5 mkw. Na dachu konstrukcji właśnie zawisła wiecha, co oznacza zakończenie prac przy stanie surowym.

I etap budowy osiedla rozpoczął się w IV kwartale 2015. Oddanie do użytkowania pierwszego z budynków planowane jest na II kwartał 2017. Sprzedaż lokali już osiągnęła poziom 78 proc. – swoich nabywców znalazło 55 z 70 dostępnych mieszkań. Ceny za metr kw. rozpoczynają się od 3950 zł.

Na spotkaniach z potencjalnymi nabywcami najczęściej słyszymy, że zainteresował ich niestandardowy – jak na warunki Kalisza, projekt osiedla, który bardziej przypomina wielkomiejskie realizacje, niż te dobrze znane z ulic naszego miasta. Być może jest to właśnie klucz do sukcesu tej inwestycji? Dobra sprzedaż nie oznacza jednak, że nie mamy już nic ciekawego do zaoferowania – na Nowym Korczaku dostępne są wciąż ciekawe mieszkania o funkcjonalnych rozkładach i optymalnym nasłonecznieniu – komentuje Hanna Pietrzak z biura sprzedaży inwestycji.

Nowy Korczak to nowoczesne osiedle zaprojektowane przez GPA Gurbiel Pracownię Architektoniczną z Lublina. Bryły budynków charakteryzuje nowoczesność i minimalizm. Dla każdego obiektu przewidziane są windy, podziemne garaże i miejsca postojowe. Większość mieszkań na parterze posiadać będzie własne ogródki, a wybrane budynki będą posiadać duży i przestronny taras na ostatniej kondygnacji.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ