Orkiestry Dęte OSP z województwa wielkopolskiego zagrają w Kaliszu!

2019-06-16 14:00:00 powiat.kalisz.pl

23 czerwca w Kaliszu, odbędzie się Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP 2019. 14 orkiestr, 456 muzyków i 157 mażoretek wystąpi na placu przy Baszcie Dorotce.

- Już po raz kolejny w Kaliszu organizujemy Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP z całej Wielkopolski. Przegląd tych orkiestr jest konkursem, który pozwala najlepszym orkiestrom uczestniczyć w przeglądach ogólnopolskich, w różnych częściach w kraju – mówił Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Przegląd rozpocznie się o godzinie 10.00 przed kaliskim ratuszem wspólnym wykonaniem utworów pod batutą dyrygenta Jacka Konopczyńskiego, kapelmistrza dwóch orkiestr dętych w Rychnowie i jednej w Koźminku. Następnie kolumna orkiestr przemaszeruje na plac przed Basztę Dorotkę, gdzie odbywać się będą występy poszczególnych orkiestr.

- W Przeglądzie udział weźmie 14 orkiestr. Łącznie zagra 456 muzyków. Wystąpi również 157 mażoretek. Jak przystało na konkurs będzie profesjonalne jury, które będzie oceniało zespoły – mówił Krzysztof Grabowski.

- Cieszę się, że konkurs odbywa się w tej przestrzeni i chciałbym aby wpisał się na stałe w kalendarzu kaliskich imprez – mówił Krzysztof Nosal, Starosta Kaliski.

Szczegółowy program wydarzenia – TUTAJ.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Zarząd Powiatowy Związku OSP RP w Kaliszu. Wydarzenie współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ