Społeczne

Opowieść starej kotwicy w kaliskim parku, czyli Calisiada 2019

2019-10-09 09:16:52 Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka"

Kotwica, stojąca vis a vis przystani letniej KTW w Kaliszu, była bohaterką gry terenowej, która została zorganizowana przez Stowarzyszenie Stacja Inspiracja oraz Fundację „Inicjatywa dla Opatówka” w ramach realizacji 4. edycji projektu edukacyjnego „Calisiada 2019”.

fot. Małgorzata Trzęsowska i Monika Sobczak-Waliś
fot. Małgorzata Trzęsowska i Monika Sobczak-Waliś

Przedsięwzięcie, dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, odbyło się 4 października w jesiennej scenerii kaliskiego parku miejskiego, a jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych z Kalisza oraz powiatu kaliskiego. Gra, w której brali udział, miała formę questu zatytułowanego „Opowieść starej kotwicy z kaliskiego parku”. Z wierszowanymi szaradami oraz zagadką zaszyfrowaną w postaci kodu QR zmierzyło się 12 drużyn.

Najszybciej z questem poradziła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu, tuż za nią uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach. Na trzecim miejscu znalazła się grupa reprezentująca „kaliskie wiosła”. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Marzenę Wodzińską, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Fundację „Inicjatywa dla Opatówka”.

Zwycięska drużyna otrzymała również nagrody ufundowane przez Lecha Burcharda, prezesa Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Nagrodę główną stanowi jednak wyjazd do Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie „Hydropolis” we Wrocławiu. Elementem towarzyszącym grze była wystawa dot. dziedzictwa przyrodniczego i kulturalnego w sąsiedztwie rzeki Prosny, przygotowana przez Monikę Sobczak-Waliś. Partnerami „Calisiady 2019” byli: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu, Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Kaliszu oraz Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie. Inicjatorką i koordynatorką Calisiady jest Ewa Mąkowska, prezes Stowarzyszenia Stacja Inspiracja.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ