Społeczne

Okradał sklepy i lokale gastronomiczne w Kaliszu. Włamywacz usłyszał zarzuty

2020-03-25 15:00:00 red. za KMP Kalisz

Działania funkcjonariuszy z pionu kryminalnego doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o serię włamań na terenie Kalisza. 26-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. W związku z tym, że działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Do pierwszej kradzieży z włamaniem doszło 26 grudnia ubiegłego roku. Kaliscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie Kalisza. Sprawca ze znajdującej się w środku kasetki ukradł pieniądze. W styczniu i lutym br. doszło do kolejnych tego typy zdarzeń. Tym razem sprawca włamał się m.in. do baru oraz lokalu gastronomicznego, skąd ukradł pieniądze.

Nad ustaleniem sprawcy przestępstw pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że z włamaniami może mieć związek 26-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przedstawili podejrzanemu zarzuty. 26-latek odpowie za pięć kradzieży z włamaniem.

Ponieważ mężczyzna dopuścili się czynu w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ