Społeczne

Okradał sklepy i lokale gastronomiczne w Kaliszu. Włamywacz usłyszał zarzuty

2020-03-25 15:00:00 red. za KMP Kalisz

Działania funkcjonariuszy z pionu kryminalnego doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o serię włamań na terenie Kalisza. 26-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. W związku z tym, że działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Do pierwszej kradzieży z włamaniem doszło 26 grudnia ubiegłego roku. Kaliscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie Kalisza. Sprawca ze znajdującej się w środku kasetki ukradł pieniądze. W styczniu i lutym br. doszło do kolejnych tego typy zdarzeń. Tym razem sprawca włamał się m.in. do baru oraz lokalu gastronomicznego, skąd ukradł pieniądze.

Nad ustaleniem sprawcy przestępstw pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że z włamaniami może mieć związek 26-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przedstawili podejrzanemu zarzuty. 26-latek odpowie za pięć kradzieży z włamaniem.

Ponieważ mężczyzna dopuścili się czynu w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ