Społeczne

Ogólnopolski Strajk Kobiet. W poniedziałek protest pod pomnikiem Marii Konopnickiej!

2020-10-25 17:16:18 red

W poniedziałek, 26 października o godz. 16.30 pod pomnikiem Marii Konopnickiej odbędzie się kolejny protest przeciwko działaniom rządu oraz wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

fot. MW
fot. MW

- Spotykamy się 26 października o godzinie 16.30 pod pomnikiem Marii Konopnickiej przy ul. Nowy Świat. To właśnie tak się wszystko zaczęło w naszym mieście – piszą organizatorzy - Prosimy ubrać się ciepło i przygotować na 1,5-2 godziny protestu – czytamy dalej.

Organizatorzy proszą aby protestujący zakrywali usta i nos, trzymali dystans 1,5 metra oraz tworzyli grupy 5 osobowe.

- Przygotujcie kartony, plakaty, transparenty oraz wieszaki – nawołują organizatorzy.

Wydarzenie - Ogólnopolski strajk Kobiet Kalisz - TUTAJ.

Protesty to pokłosie decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące aborcji przeprowadzanej w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia. Wniosek o uznanie ich za niezgodne z prawem złożyła do TK grupa 119 posłów PiS, Konfederacji oraz PSL-Kukiz'15. Wyrok zapadł większością głosów sędziów TK co w wielu miastach w Polsce zmobilizowało tłumy kobiet i mężczyzn do wyjścia na ulice.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ