Kultura

Odwiedź bibliotekę ze swoim pupilem!

2020-08-13 20:00:00 MBP Kalisz

Kaliska biblioteka ma nowy regulamin. Dzięki niemu między innymi możesz odwiedzić ulubioną placówkę ze swym psem lub kotem.

MBP Kalisz
MBP Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu wprowadziła wiele istotnych zmian w regulaminie dla użytkowników. Najważniejsze punkty to - zwiększenie limitu wypożyczonych książek do 15, zmniejszenie kary za nieterminowy zwrot i rezygnacja z opłaty rocznej za korzystanie z biblioteki. Teraz wystarczy założyć kartę za 5 zł i bez dodatkowych kosztów czytelnik MBP w Kaliszu może korzystać ze zbiorów we wszystkich placówkach, a jest ich aż jedenaście w naszym mieście.

Ponadto czytelnicy naszej biblioteki maja dostęp do konta on-line, które pozwala na rejestrację, prolongaty oraz rezerwacje książek bez konieczności wychodzenia z domu. Wprowadzone zmiany mają ułatwić czytelnikom dostęp do zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Pomyśleliśmy także o właścicielach zwierząt, którzy nie mogli dotąd wchodzić w ich towarzystwie do biblioteki. To także zmieniliśmy, dlatego serdecznie zapraszamy kaliszan spacerujących ze swoimi pupilami, aby weszli do filii i wypożyczyli ciekawą lekturę. Zapewniamy, że kaliscy bibliotekarze kochają zwierzęta i będą one mile widziane w naszych placówkach. Nie zabraknie również przygotowanej specjalnie dla nich miski z wodą.

Przypominamy, że właściciele zwierząt biorą za nie pełną odpowiedzialność - prosimy zatem, aby były na smyczy, a te bardziej agresywne miały założony kaganiec. Zależy nam na tym, aby wszyscy użytkownicy biblioteki czuli się komfortowo.

https://www.facebook.com/MBPKalisz/videos/651740928867338

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ