Zdrowie

Oddział zakaźny kaliskiego szpitala od niedzieli zostanie wykreślony z listy oddziałów leczących wyłącznie pacjentów z koronawirusem

2020-05-22 17:00:00 red

NFZ w porozumieniu z Wojewodą Wielkopolskim podjął decyzję, że Oddział Chorób Zakaźnych kaliskiego szpitala od najbliższej niedzieli, czyli od 24 maja, zostanie wykreślony z listy oddziałów leczących wyłącznie pacjentów z koronawirusem.

Oddział zakaźny przy ul. Toruńskiej
Oddział zakaźny przy ul. Toruńskiej

Kaliski oddział Chorób Zakaźnych od 5 marca do dzisiaj hospitalizował 147 pacjentów z czego 49 było nosicielami koronawirusa. Z powodu Covid-19 zmarło 2 chorych. Decyzją NFZ od niedzieli zostanie wykreślony z listy oddziałów leczących wyłącznie pacjentów z koronawirusem - Uzasadnione jest to potrzebą zabezpieczenia pacjentów zakaźnych, cierpiących na INNE choroby zakaźne niż COVID-19, takich jak wirusowe zapalenie wątroby, czy inne choroby zakaźne wirusowe, bakteryjne czy pasożytnicze – przekazuje dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

Według zapewnień dyrektora pacjenci wymagający leczenia z powodu COVID-19 będą przekazywani do jednoimiennych szpitali zakaźnych. - Wszyscy pozostali pacjenci będą leczeni w szpitalu bez przeszkód, jednakże nadal przy ścisłym przestrzeganiu rygorów epidemicznych – mówi dyrektor Radosław Kołaciński - W imieniu wszystkich pacjentów dziękujemy całemu zespołowi pracowników oddziału chorób zakaźnych za olbrzymi trud i poświęcenie. W takiej sytuacji jak teraz, nie byliśmy jeszcze nigdy przedtem w historii naszego szpitala – dodaje.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ