Społeczne

Oddali krew przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu

2023-11-20 18:00:00 red. za KMP Kalisz

20 listopada na terenie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Inicjatorem przedsięwzięcia był Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Udało się zebrać ponad 9 litrów tego bezcennego leku. Wszystkim osobom, które po raz kolejny wsparły akcję bardzo serdecznie dziękujemy.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

Specjalny autobus, będący mobilnym punktem poboru krwi stanął w poniedziałek 20 listopada br. na parkingu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, przy ul. Kordeckiego 36. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać próbkę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji personelu medycznego, można było już usiąść na specjalnym fotelu, aby oddać ten bezcenny lek, który ratuje ludzkie życie.

W akcji honorowej zbiórki krwi wzięło udział 20 osób. Tego jednego dnia, w mobilnym punkcie poboru udało się zebrać 9 litrów krwi.

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji bardzo serdecznie dziękujemy i już zapraszamy na kolejną zbiórkę już w nowym roku.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować