Społeczne

Oddali krew na 100-lecie PCK

2019-11-20 10:00:00 red.

19 listopada Starostwo Powiatowe zorganizowało wspólnie z kaliskim oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża akcję krwiodawstwa “Ratujemy życie na 100. lecie”. Udało się zabrać 10 litrów drogocennego leku!

fot. Starostwo Powiatowe
fot. Starostwo Powiatowe

W akcji "Ratujemy życie na 100-lecie PCK" organizowanej przez Powiat Kaliski wzięło udział ponad 40 osób, z czego 21. chętnych oddało krew. Łącznie udało się zebrać 10 litrów krwi, która może uratować komuś życie.

Akcja Krwiodawstwa “Oddajemy życie na 100. lecie”, odbyła się 19 listopada na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu przy ul. Plac Świętego Józefa 5. Zorganizowana została wspólnie z obchodzącą 100. lecie najstarszą polską organizacją humanitarną – Polskim Czerwonym Krzyżem. Krew będzie oddawana była  w specjalnie przygotowanym do tego celu autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja uświetniła Powiatowo-Miejskie Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Oddawanie krwi nie boli, jest bezpieczne i nie uzależnia. Krew jest potrzebna każdego dnia i wszystkie grupy są tak samo ważne.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ