Społeczne

Oddali 9 litrów krwi w Jankowie Pierwszym

2021-10-12 15:00:00 Gmina Blizanów

23 w historii działalności klubu Dobrowolnych Honorowych Dawców Krwi Blizanów otwarta akcja poboru krwi odbyła się w poniedziałek 11 października od godz. 10 do 13 w ambulansie przed budynkiem Janków Pierwszy 101a.

Gmina Blizanów
Gmina Blizanów

Przeprowadzili ją pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Ostatecznie dzięki 20 dawcom udało się zebrać 9 litrów krwi. Badania lekarskie wyeliminowały jedną osobę chętną do oddania krwi. Oddanie krwi było poprzedzone pomiarem temperatury i dodatkowymi pytaniami w związku z sytuacją epidemiczną. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego i stanem epidemii za oddanie krwi przysługują 2 dni wolnego.

Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapraszają do oddawania osocza i krwi, potrzebnych każdego dnia.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ