Motoryzacja

Od poniedziałku ruszy remont odcinka ul. Konopnickiej. Będzie obowiązywał zakaz parkowania!

2021-06-16 15:08:25 red

21 czerwca ma rozpocząć się I etap remontu ul. Konopnickiej. Będzie on obejmował teren od ul. Serbinowskiej do budynku ZUS. Na tym fragmencie będzie obowiazywał całkowity zakaz parkowania pojazdów.

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW

- Od najbliższego poniedziałku rozpoczynamy prace związane z przebudową ul. Konopnickiej – mówi dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Krzysztof Gałka – Roboty będą podzielone na dwa etapy ponieważ zakres robót wymaga zamknięcia całkowitego dla ruchu kołowego. W pierwszym etapie planujemy wyłączyć odcinek od ul. Serbinowskiej (od Biedronki) do budynku ZUS – dodaje.

Już są umieszczone znaki, aby usunąć do poniedziałku pojazdy z tego fragmentu ulicy – W poniedziałek rano nie powinno tam być już żadnego pojazdu, ponieważ wchodzi ekipa i będziemy przebudowywać ten odcinek – mówi dyrektor ZDM.

Pierwszy etap ma trwać około 1,5 miesiąca.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ