Społeczne

Od początku zamknięcia DPS w Kaliszu zmarło 11 pensjonariuszy

2020-04-21 17:52:50 red

Według danych dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu od 9 do 21 zmarło 11 pensjonariuszy.

fot. UM Kalisz/ Jacek Kołata, Juliusz Kowalczyk
fot. UM Kalisz/ Jacek Kołata, Juliusz Kowalczyk

Według danych dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu, od 9 do 21 kwietnia 2020 r. (stan na godz. 10:45) zmarło 11 pensjonariuszy.

Spośród nich:

- jedna osoba zmarła w szpitalu w Poznaniu - w badaniach próbek pobranych w Kaliszu miała wynik negatywny, natomiast wynik w Poznaniu wskazał zakażenie koronawirusem,

- jedna osoba zmarła w DPS w Kaliszu - miała wynik niejednoznaczny,

- 5 pensjonariuszy zmarło w DPS w Kaliszu - przed wykonaniem badań na obecność koronawirusa,

- trzy osoby zmarły w szpitalu – miały wynik pozytywny,

- jedna osoba zmarła w DPS w Kaliszu tuż przed ewakuacją (która odbyła się 17 kwietnia) – miała wynik pozytywny.

 

W tej chwili w placówce przy ul. Winiarskiej w Kaliszu znajduje się 30 osób z personelu Domu Pomocy Społecznej. Te osoby zajmują się ponad 132 pensjonariuszami. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ