Zdrowie

Od 24 lutego w kaliskim szpitalu nie będzie już tzw. „czerwonych łóżek”

2021-02-18 13:06:56 red za fb/Szpital Kalisz

Mimo, że kaliski szpital nie był przemianowany na placówkę jednoimienną, w ostatnim szczycie pandemii miał aż 130 łóżek covidowych. Wojewoda, na wniosek szpitala podjął decyzję o likwidacji od 24 lutego tzw. "czerwonych łóżek" pozostawiając tylko łóżka obserwacyjne w SOR. Pacjenci zakażeni koronawirusem będą kierowani do innych dedykowanych placówek.

fot. fb/Szpital Kalisz
fot. fb/Szpital Kalisz

Od początku pandemii personel Oddziału Chorób Zakaźnych pod kierownictwem Katarzyny Burchart-Adamczyk w kaliskim szpitalu mierzył się i mierzy z koronawirusową codziennością, ale od przyszłej środy ma się to zmienić.

- Choć kaliski szpital nie był przemianowany na placówkę jednoimienną, w ostatnim szczycie pandemii miał aż 130 łóżek covidowych. Duża część z nich - właśnie była w budynku, gdzie mieści się Oddział Chorób Zakaźnych – czytamy na profilu facebookowym kaliskiego szpitala - Niebawem jednak dzielna załoga kaliskich "zakazów", będzie mogła nieco odetchnąć - z dniem 24 lutego wojewoda, na nasz wniosek, likwiduje w kaliskim szpitalu tzw. "czerwone łóżka" pozostawiając tylko łóżka obserwacyjne w SOR. Pacjenci zakażeni koronawirusem będą kierowani do innych dedykowanych placówek, a Oddział Chorób Zakaźnych wróci do swojej pracy leczenia innych chorób zakaźnych – czytamy dalej.

#zmieniamysiędlaWas 😷😷😷Od początku pandemii to właśnie tu znajdował się główny front walki z COVID-19 - i to...

Opublikowany przez Szpital Kalisz Czwartek, 18 lutego 2021

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ