Wasze artykuły

Od 1 lipca darmowe przejazdy KLA dla uczniów i seniorów

2019-07-01 10:44:26 red.

Decyzja zapadła 30 maja, kiedy radni zagłosowali za przyjęciem darmowych przejazdów KLA dla wybranych grup społecznych. Kto od 1 lipca może bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej?

fot. arch.
fot. arch.

Projekt uchwały przyjętej 30 maja na sesji Rady Miasta zawiera zmiany, które od 1 lipca 2019 roku mają rozszerzyć grupę osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów na terenie Kalisza i gmin, z którymi Miasto Kalisz zawarło porozumienia o:

1) emerytów i rencistów posiadających Kaliską Kartę Mieszkańca,

2) dzieci w wieku od 4 lat do rozpoczęcia nauki w szkole posiadające Kaliską Kartę Mieszkańca,

3) dzieci i młodzież ucząca się do 24 roku życia posiadających Kaliską Kartę Mieszkańca,

4) studentów studiów dziennych do 26 roku życia posiadających Kaliską Kartę Mieszkańca.

- Rozszerzenie grupy osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów przyczyni się do zwiększenia ilości kaliszan korzystających z komunikacji miejskiej, która będzie skuteczniejszą alternatywą dla samochodów osobowych, co zmniejszy natężenie ruchu drogowego oraz wpłynie pozytywnie na stan środowiska i czystość powietrza w Kaliszu – czytamy w uzasadnieniu do uchwały. 

Według prezydenta przyjęte rozwiązanie, które jest uzależnione od posiadania Kaliskiej Karty Mieszkańca przyczyni się do jej upowszechnienia i wpłynie pozytywnie na atrakcyjność Kalisza jako miejsca zamieszkania oraz budowę wizerunku Kalisza jako miasta przyjaznego mieszkańcom. 

Według prezesa KLA Daniela Sztandery z darmowej komunikacji może łącznie skorzystać nawet 45 tysięcy mieszkańców Kalisza.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ