Wasze artykuły

Od 1 lipca darmowe przejazdy KLA dla uczniów i seniorów

2019-07-01 10:44:26 red.

Decyzja zapadła 30 maja, kiedy radni zagłosowali za przyjęciem darmowych przejazdów KLA dla wybranych grup społecznych. Kto od 1 lipca może bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej?

fot. arch.
fot. arch.

Projekt uchwały przyjętej 30 maja na sesji Rady Miasta zawiera zmiany, które od 1 lipca 2019 roku mają rozszerzyć grupę osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów na terenie Kalisza i gmin, z którymi Miasto Kalisz zawarło porozumienia o:

1) emerytów i rencistów posiadających Kaliską Kartę Mieszkańca,

2) dzieci w wieku od 4 lat do rozpoczęcia nauki w szkole posiadające Kaliską Kartę Mieszkańca,

3) dzieci i młodzież ucząca się do 24 roku życia posiadających Kaliską Kartę Mieszkańca,

4) studentów studiów dziennych do 26 roku życia posiadających Kaliską Kartę Mieszkańca.

- Rozszerzenie grupy osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów przyczyni się do zwiększenia ilości kaliszan korzystających z komunikacji miejskiej, która będzie skuteczniejszą alternatywą dla samochodów osobowych, co zmniejszy natężenie ruchu drogowego oraz wpłynie pozytywnie na stan środowiska i czystość powietrza w Kaliszu – czytamy w uzasadnieniu do uchwały. 

Według prezydenta przyjęte rozwiązanie, które jest uzależnione od posiadania Kaliskiej Karty Mieszkańca przyczyni się do jej upowszechnienia i wpłynie pozytywnie na atrakcyjność Kalisza jako miejsca zamieszkania oraz budowę wizerunku Kalisza jako miasta przyjaznego mieszkańcom. 

Według prezesa KLA Daniela Sztandery z darmowej komunikacji może łącznie skorzystać nawet 45 tysięcy mieszkańców Kalisza.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować