Wasze artykuły

Od 1 lipca darmowe przejazdy KLA dla uczniów i seniorów

2019-07-01 10:44:26 red.

Decyzja zapadła 30 maja, kiedy radni zagłosowali za przyjęciem darmowych przejazdów KLA dla wybranych grup społecznych. Kto od 1 lipca może bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej?

fot. arch.
fot. arch.

Projekt uchwały przyjętej 30 maja na sesji Rady Miasta zawiera zmiany, które od 1 lipca 2019 roku mają rozszerzyć grupę osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów na terenie Kalisza i gmin, z którymi Miasto Kalisz zawarło porozumienia o:

1) emerytów i rencistów posiadających Kaliską Kartę Mieszkańca,

2) dzieci w wieku od 4 lat do rozpoczęcia nauki w szkole posiadające Kaliską Kartę Mieszkańca,

3) dzieci i młodzież ucząca się do 24 roku życia posiadających Kaliską Kartę Mieszkańca,

4) studentów studiów dziennych do 26 roku życia posiadających Kaliską Kartę Mieszkańca.

- Rozszerzenie grupy osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów przyczyni się do zwiększenia ilości kaliszan korzystających z komunikacji miejskiej, która będzie skuteczniejszą alternatywą dla samochodów osobowych, co zmniejszy natężenie ruchu drogowego oraz wpłynie pozytywnie na stan środowiska i czystość powietrza w Kaliszu – czytamy w uzasadnieniu do uchwały. 

Według prezydenta przyjęte rozwiązanie, które jest uzależnione od posiadania Kaliskiej Karty Mieszkańca przyczyni się do jej upowszechnienia i wpłynie pozytywnie na atrakcyjność Kalisza jako miejsca zamieszkania oraz budowę wizerunku Kalisza jako miasta przyjaznego mieszkańcom. 

Według prezesa KLA Daniela Sztandery z darmowej komunikacji może łącznie skorzystać nawet 45 tysięcy mieszkańców Kalisza.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ