Społeczne

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Kaliszu! Omal nie potrącił pieszej na chodniku

2022-09-27 11:30:00 red. za KMP Kalisz

Godną naśladowania postawą wykazało się dwoje uczestników ruchu drogowego, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Jak wykazało badanie, 30-letni kierowca osobowego renault miał w organizmie 3 promile alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia.

zdjęcie ilustracyjne/fot. BK
zdjęcie ilustracyjne/fot. BK

Wczoraj po godz. 16:00 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu został powiadomiony o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia został skierowany policyjny patrol. Z relacji jednego ze świadków wynikało, że kierowca osobowego renault jadąc zygzakiem w pewnym momencie wjechał na krawężnik. Aby uniknąć potrącenia, idąca chodnikiem piesza musiała uciec na pobocze. Zarówno piesza jak i świadek zdarzenia podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy postanowili zareagować. Zabrali mu kluczyki od auta i o całej sytuacji powiadomili Policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z drogówki sprawdzili stan trzeźwości 30-letniego kierowcy. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna siedzący za kierownicą renault był nietrzeźwy. Miał 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Opisana wyżej sytuacja, to przykład, kiedy właściwa postawa świadków zdarzenia pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierowcy. Tego typu prawidłowe reakcje świadków, bez wątpienia wspierają dziania Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować