Sport

O medale na lotnisku. Dwóch zawodników KTK Kalisz na podium Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

2019-09-10 11:00:00 www.kalisz.pl

Jan Gadera i Kacper Molski, zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, zostali medalistami szosowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. To najważniejsza w tej kategorii wiekowej impreza sportowa sezonu.

fot. KTK Kalisz
fot. KTK Kalisz

Dwudniowe zawody rozegrano, zresztą nie po raz pierwszy, na opuszczonym lotnisku w Makowicach w województwie zachodniopomorskim. Teren ten doskonale nadaje się do organizowania kolarskich zmagań, głownie z uwagi na bezpieczeństwo cyklistów, jak również możliwość znacznego ograniczenia ilości służb czuwających na ruchem drogowym.

Przypomnijmy, że podczas torowej odsłony MMM, która odbyła się w sierpniu we Wrocławiu, młodzicy KTK wywalczyli łącznie sześć medali. W Makowicach byłoby  trudno ten sukces powtórzyć, bowiem organizatorzy mieli do rozdania tylko sześć kompletów krążków.

Pierwszy dzień rywalizacji upłynął dla ekipy KTK Kalisz, trenowanej przez Jakuba Dąbrowskiego, bez zdobyczy medalowych. W jeździe indywidualnej na czas Wiktor Gałdyn był piąty, a Stanisław Kowalski szósty. Z kolei w zmaganiach dwójek czwartą lokatę zajęli Jan Gadera i Stanisław Kowalski, a piątą Wiktor Gałdyn i Kacper Molski.

Znacznie lepiej było w niedzielę. Kaliscy kolarze potwierdzili swoją klasę podczas wyścigu ze startu wspólnego. Na liczącej 42 kilometry trasie sporo się działo, ale o końcowych losach rywalizacji zadecydowała dopiero akcja zainicjowana cztery kilometry przed metą. W składającej się z pięciu kolarzy grupie, która oderwała się od peletonu znaleźli się również Jan Gadera i Kacper Molski z KTK. I to oni właśnie okazali się najmocniejszym ogniwem tego odjazdu. Nie tylko zachowali do końca najwięcej sił, ale też popisali się dużymi umiejętnościami taktycznymi. Zwyciężył Jan Gadera, a Kacper Molski był drugi. Siódmą lokatę zajął natomiast Wiktor Gałdyn, także z KTK.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym

 

Makowice k/Płot, 6-7 września 2019 r.

młodzicy

jazda indywidualna na czas/dystans 4,8 km - 1. Dawid Wika-Czarnowski/UKS Mróz Jedynka Kórnik/6:49.65, 2. Tomasz Listwoń/KKS Gostyń/6:56.15, 3. Patryk Struczak/KKS Gostyń/6:56.55, 4. Patryk Goszczurny/UKS Zefir Wola Droszewska/6:58.13, 5. Wiktor Gałdyn/KTK Kalisz/7:02.44, 6. Stanisław Kowalski/KTK Kalisz/7:07.39

jazda dwójek na czas/dystans 9,6 km - 1. Dawid Wika-Czarnowski, Aleksander Leśniewski/UKS Mróz Jedynka Kórnik/13:55.64, 2. Tomasz Listwoń, Patryk Struczak/KKS Gostyń/14:10.36, 3. Patryk Goszczurny, Piotr Kij/UKS Zefir Wola Droszewska/14:15.92, 4. Jan Gadera, Stanisław Kowalski/KTK Kalisz/14:16.98, 5. Wiktor Gałdyn, Kacper Molski/KTK Kalisz/14:21.26, ... 9. Bartłomiej Musiał, Joachim Adamcio/KTK Kalisz/15:22.63

wyścig ze startu wspólnego/dystans 42 km - 1. Jan Gadera/KTK Kalisz, 2. Kacper Molski/KTK Kalisz, 3. Patryk Struczak/KKS Gostyń, ... 7. Wiktor Gałdyn/KTK Kalisz

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ