Kultura

O fotograficznej pasji Jakuba Seydaka. Dokument uczniów Technikum przy ul. Złotej [wideo]

2020-10-05 18:00:00 BK

Uczniowie Technikum przy ul. Złotej w Kaliszu, na kierunku technik fotografii/multimediów stworzyli dokument "Półportret" o znanym w mieście fotografie Jakubie Seydaku. 

fot. "Półportret" ZSTD Kalisz
fot. "Półportret" ZSTD Kalisz

,,Półportret" brał udział w międzyszkolnym konkursie etiud dokumentalnych. Dokument został nakręcony przez zespół klasowy z ZSTD w Kaliszu (profil multimedia i fotografia).

- W szkole mamy kierunek kształcenia technik fotografii/multimediów, który cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Działamy od 3 lat w zakresie filmowania, mamy pewne mniejsze lub większe sukcesy, stąd pomysł na założenie Szkolnego Klubu Filmowego oraz na zachęcanie młodzieży do poszerzania wiedzy, kontaktów z ciekawymi osobami związanymi tematycznie z tym profilem kształcenia, stąd też pomysł na stworzenie dokumentu o Panu Jakubie, pokazanie fotografii jako pasji, nie tylko komercyjnego zawodu, który ma przynieść finansowe gratyfikacje, ale pasji, która mogą zarazić się młodzi ludzie - wyjaśnia Katarzyna Kęsikowska, opiekunka Szkolnego Klubu Filmowego.

Jakub Seydak, urodzony w 1981 roku, mieszkaniec Kalisza. Fotograf z wykształcenia i zawodu.
Fotografią interesuje się już szesnaście lat a od 2013 roku prowadzi własne studio. Znany też pod pseudonimem Nosferat, od lat zajmuje się fotorelacjami z wydarzeń kulturalnych. Współpracował z takimi redakcjami jak: Calisia.pl, Ziemia Kaliska, Express Kaliski, czy Kalisia Nowa. Aktywny członek oraz współzałożyciel Stowarzyszenia Fotografów "Poza Kadrem”. Bezkompromisowy i bezkonkurencyjny w kwestii pozyskiwania najciekawszych kadrów, zawsze stawia na swoim. Wszędzie go pełno, choć umie wtopić się w otoczenie stając się prawie niewidzialnym.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ