Kultura

O fotograficznej pasji Jakuba Seydaka. Dokument uczniów Technikum przy ul. Złotej [wideo]

2020-10-05 18:00:00 BK

Uczniowie Technikum przy ul. Złotej w Kaliszu, na kierunku technik fotografii/multimediów stworzyli dokument "Półportret" o znanym w mieście fotografie Jakubie Seydaku. 

fot. "Półportret" ZSTD Kalisz
fot. "Półportret" ZSTD Kalisz

,,Półportret" brał udział w międzyszkolnym konkursie etiud dokumentalnych. Dokument został nakręcony przez zespół klasowy z ZSTD w Kaliszu (profil multimedia i fotografia).

- W szkole mamy kierunek kształcenia technik fotografii/multimediów, który cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Działamy od 3 lat w zakresie filmowania, mamy pewne mniejsze lub większe sukcesy, stąd pomysł na założenie Szkolnego Klubu Filmowego oraz na zachęcanie młodzieży do poszerzania wiedzy, kontaktów z ciekawymi osobami związanymi tematycznie z tym profilem kształcenia, stąd też pomysł na stworzenie dokumentu o Panu Jakubie, pokazanie fotografii jako pasji, nie tylko komercyjnego zawodu, który ma przynieść finansowe gratyfikacje, ale pasji, która mogą zarazić się młodzi ludzie - wyjaśnia Katarzyna Kęsikowska, opiekunka Szkolnego Klubu Filmowego.

Jakub Seydak, urodzony w 1981 roku, mieszkaniec Kalisza. Fotograf z wykształcenia i zawodu.
Fotografią interesuje się już szesnaście lat a od 2013 roku prowadzi własne studio. Znany też pod pseudonimem Nosferat, od lat zajmuje się fotorelacjami z wydarzeń kulturalnych. Współpracował z takimi redakcjami jak: Calisia.pl, Ziemia Kaliska, Express Kaliski, czy Kalisia Nowa. Aktywny członek oraz współzałożyciel Stowarzyszenia Fotografów "Poza Kadrem”. Bezkompromisowy i bezkonkurencyjny w kwestii pozyskiwania najciekawszych kadrów, zawsze stawia na swoim. Wszędzie go pełno, choć umie wtopić się w otoczenie stając się prawie niewidzialnym.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować