Kultura

O co biega? Spektakl komediowy na Dzień Kobiet! Wyniki Konkursu!

2020-02-24 14:00:00 red.

Konkurs

Doskonały pomysł na prezent – na DZIEŃ KOBIET! Nie masz pomysłu, jak uprzyjemnić wieczór Damie swego serca? Lub, po prostu, chcesz – w towarzystwie znanych i lubianych artystów przyjemnie i z dużą porcją humoru spędzić czas? Zapraszamy na spektakl komediowy Warszawskiego Teatru CAPITOL.

O co biega?
O co biega?
„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!
 
Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy, podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń.
 
Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!
 
Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich?
Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.
 
 
O CO BIEGA? KALISZ, 08.03. (niedziela), godz. 16:00 i 19:00. Aula UAM (sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej),  ul. Nowy Świat 28-30.
 
Doborowa obsada:
Anna Czartoryska – Niemczycka, Maciej Damięcki, Olga Bończyk, Marek Kaliszuk, Katarzyna Ptasińska, Stefan Pawłowski; Wojciech Majchrzak, Marcin Troński; Piotr Miazga,
Przekład: Bożena Sławińska
Reżyseria: Marcin Sławiński
 
Punkty sprzedaży biletów:
– Kasa CKiS, ul. Łazienna 6, tel. 62/765 25 52
Salony Prasowe YOUR PRESS:
   - ul. Kanonicka 1, tel.: 62 501 81 85
   - Mini Park, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 42, tel. 502 038 473
 
 
Rezerwacja biletów i zamówienia grupowe: tel. 531 531 001, 604 424 320, e-mail: bilety@agencjamuza.pl

UWAGA - WYNIKI KONKURSU!!

Deyzją komisji konkursowej 2 podwójne zaproszenia na spektakl Komediowy "O co biega?" - na niedzielę, 8 marca, godz. 16:00 w Auli UAM zdobywają: Magdalena Kłos i Jacek Francka.

O sposobie odbioru nagrody poinformowaliśmy mailowo. Serdeczne gratulacje i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ