Nowy referat Zdrowia, Polityki Społecznej i Senioralnej w Wydziale Spraw Społecznych i Mieszkaniowych

2019-06-17 18:00:00 red

Agnieszka Pawełczyk została kierownikiem nowo powstałego referatu Zdrowia, Polityki Społecznej i Senioralnej w Wydziale Spraw Społecznych i Mieszkaniowych.

- Po objęciu stanowiska wiceprezydenta nie miałem wątpliwości, że taki referat musi powstać. Prezydent podczas kampanii mówił jak ważni są dla niego seniorzy, dlatego duży nacisk kładziemy na to aby ten referat scalał istniejące zadania i realizował nowe – mówi wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Kierownikiem referatu została Agnieszka Pawełczyk wieloletni pracownik Urzędu Miasta – Zanim zaprosiłem panią Agnieszkę do współpracy żeby została kierownikiem przeprowadziłem z nią wiele rozmów. Jest to osoba, która ma głowę pełną pomysłów i dlatego nie było wątpliwości żeby taki referat powstał – dodaje wiceprezydent Podsadny.

- Liczna grupa seniorów zakończyła już swoją karierę zawodową, ale nadal chce pozostać aktywna. Osoby starsze mają wiedzę, doświadczenie oraz właściwy dystans do życia. Dlatego w ramach naszych działań chcemy zapewnić kaliskim seniorom jak najwięcej atrakcyjnych ofert aktywnego spędzania czasu – mówi Agnieszka Pawełczyk kierownik referatu Zdrowia, Polityki Społecznej i Senioralnej, która zapowiada, że plany i działania mają charakter polityki długofalowej – W najbliższym czasie ukaże się biuletyn dla kaliskich seniorów, zawierający istotne informacje oraz ciekawe artykuły. Wdrażamy również wolontariat międzypokoleniowy – pierwsze niezwykle emocjonalne spotkanie przedstawiciela Kaliskiej Rady Seniorów z przedszkolakami odbyło się
w ubiegłym tygodniu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajek samograjek w wykonaniu pana Zdzisława Mikołajczaka
– dodaje.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ