Biznes

Nowości Leroy Merlin 2021. Płytki gresowe: wytrzymałe, naturalne, różnorodne i… coraz większe.

2021-02-18 07:30:00 reklama@calisia.pl

Wśród trendów, które będą dominować w 2021 roku wyróżnia się „natura”; inspiracje fakturami i wzorami zaczerpniętymi wprost ze świata flory, fauny i materii nieożywionej oraz kolorami ziemi – od jasnych odcieni beżu, szarości, pomarańczy po ciemne brązy i głębokie zielenie. Naturalne materiały, które można powtórnie przetworzyć, harmonijne połączenia stylistyczne, odpowiedzialne wybory staną się jeszcze ważniejsze.

Płyty i płytki z gresu idealnie wpisują się w aranżacje inspirowane światem przyrody. Są naturalne i wytrzymałe, coraz lepiej naśladują naturę, mogą mieć dowolne faktury i kolory. Mają uniwersalne zastosowanie. Sprawdzą się jako wykończenie ścian, podłóg, schodów, balkonów i tarasów. Zastosować je można także na elewacjach. Nic więc dziwnego, że cieszą się coraz większą popularnością.

fot. Leroy Merlin
fot. Leroy Merlin

W nowej kolekcji Leroy Merlin na wiosnę lato 2021 znajdują się gresy o zróżnicowanej kolorystyce, motywach dekoracyjnych, wytrzymałości i przeznaczeniu. Na specjalną uwagę zasługują:

1. Gresy szkliwione wielkoformatowe typu Slab o powierzchni polerowanej na wysoki połysk lub matowej oraz o rektyfikowanych krawędziach. Wymiary 120x240 cm. Płyty mają zastosowanie do wykończenia podłóg i ścian w mieszkaniach i obiektach użyteczności publicznej np. w łazienkach, holach, „showroomach” czy pomieszczeniach reprezentacyjnych. Spokojna kolorystyka i wzory nawiązujące do barw i deseni charakterystycznych dla naturalnych kamieni oraz betonu powodują, że „Slaby” pasują do wnętrz o różnej stylistyce stanowiąc doskonałą bazę dla eksperymentów wnętrzarskich. Gresy wielkoformatowe można kupić wraz z pakietem usług towarzyszących, w skład których wchodzi m.in. bezpośredni transport (od producenta do miejsca przeznaczenia) oraz specjalistyczny montaż.

1.STATUARIO BELGIA 2. CRISTALLO ONYX 3. ARMANI GREY 4. ARMANI GRIS 5. NERO MARQUINA. Wymiar płytki 120X240 cm. Cena 289 zł/m2.

 

2. Gresy szkliwione o nowych wymiarach, w tym 80x160, 20x160 czy 60x160 cm. Te ostatnie idealnie pasują do wykończenia przestrzeni nad blatem roboczym w kuchni oraz wokół umywalki w łazience. Gresy są odporne na zabrudzenia i łatwe do utrzymania w czystości. Stanowią więc dobrą alternatywę dla klasycznych glazur czy terakoty, paneli szklanych, a także blatów drewnianych i drewnopodobnych.

1.KAURI OAK MAT 2. TSUGA NOCE MAT 3. TSUGA OAK MAT 4. RENTO GREY MAT 4. CALACATTA. Wymiar płytki 60X160 cm. Cena199 zł/m2

 

3. Gresy szkliwione o różnych kształtach, kolorach, motywach dekoracyjnych. Udanie imitują inne naturalne materiały: drewno, marmur, lastrico, opal czy onyx. W kolekcji znajdziemy m.in. modną jodełkę francuską, heksagony czy płytki oktagonalne. Dzięki swoim walorom technicznym i technologii wytwarzania gresy mogą być stosowane w pomieszczeniach narażonych na zabrudzenie czy wilgoć. Posadzki z gresu położymy w całym mieszkaniu. Jednolita podłoga w domowych wnętrzach harmonijnie połączy wszystkie strefy. Gres można także zastosować na balkonie, tarasie i schodach integrując wnętrze domu z ogrodem. W ten sposób uzyskamy uporządkowane, a jednocześnie trwałe i łatwe w utrzymaniu, przestrzenie.

1.MINDANAO 60x60 cm 129 zł/m2 2. CROSS 60x120 cm 149 zł/m2 3. UNIVERO VERTIGO 30x30 cm 39,99 zł/m2 4. COSMIC BLACK 60x60 cm 109 zł/m2 5. DIAMANTE 40x40 cm 69,99 zł/m2

 

4. Gresy szkliwione z serii Stromboli, w skład której wchodzą stopnice i podstopnice mają wysokie parametry antypoślizgowe (R11). Mogą być stosowane do wykończenia schodów zarówno wewnątrz domu jak i na zewnątrz np. na tarasie. Powiększają optycznie integrują przestrzeń.

1-5. Seria STROMBOLI, płytki bazowe, stopnice i podstopnice, różne wymiary i kolory.

 

Zalety gresów

Gres to jeden z najtwardszych i bardzo wytrzymałych ceramicznych materiałów wykończeniowych. Jest mieszanką naturalnych surowców: kaolinu, skaleni, piasku kwarcowego oraz barwników mineralnych. Płytki formuje się, poddaje prasowaniu na prasach o bardzo dużej sile nacisku, a następnie wypala w temperaturze powyżej 1200°C. W procesie produkcji gres uzyskuje bardzo dobre właściwości użytkowe - jest wytrzymały, trwały, odporny na ścieranie i zabrudzenia, mrozoodporny. Może być wykorzystany do wykończenia powierzchni pionowych (ściany) i poziomych (podłogi) zarówno w pomieszczeniach, jak i na tarasach czy balkonach. Wysoka odporność na ścieranie sprawia, że doskonale sprawdza się w miejscach o dużym natężeniu ruchu np. w biurach, obiektach użyteczności publicznej, sklepach, dworcach itp. Duża twardość płytek powoduje, że ich obróbka - cięcie czy wiercenie - wymaga specjalistycznych narzędzi. Wybierając płytki z gresu warto zwrócić uwagę na jego klasę ścieralności oraz zatrudnić fachowców do jego ułożenia.

Punkt informacyjny

tel. 62 760-88-00

ul. Poznańska 121-131

62-800 Kalisz

https://www.leroymerlin.pl/

Godziny otwarcia

pn. - sb. 6.30 – 21.00

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować