Kultura

Noworoczne Spotkanie Animatorów Kultury. Gminny Ośrodek Kultury w Liskowie po remoncie

2022-01-15 09:00:00 Gmina Lisków

W nowo wyremontowanych pomieszczeniach Gminnego Ośrodka Kultury w Liskowie 13 stycznia 2022 r. odbyło się Noworoczne Spotkanie Animatorów Kultury z władzami gminy Lisków. W tym dniu spotkały się osoby, które reprezentują różne dziedziny kultury i promują Gminę Lisków na uroczystościach i wydarzeniach kulturalnych.

Gmina Lisków
Gmina Lisków
Część artystyczna spotkania odbyła się w holu budynku, wystąpiła Kapela i Zespół Folklorystyczny „Liskowianie” oraz Orkiestra Dęta z Liskowa. Artyści wykonali utwory świąteczne kolędy i pastorałki. W pięknych odnowionych wnętrzach budynku organizatorzy przygotowali również ciekawą wystawę pn.: „Lisków i jego mieszkańcy w starej fotografii”. Fotografie przedstawiały zmiany zachodzące w naszej gminie na przestrzeni lat oraz jej mieszkańców od 1900 r.
 
Dzięki wsparciu finansowemu jakie pozyskała Gmina Lisków od Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach programu „Kulisy Kultury”, którego celem była poprawa warunków funkcjonowania domów, ośrodków i centrów kultury na terenie województwa wielkopolskiego. W ramach zadania pn.: „Wzrost potencjału kulturalnego gminy Lisków (remont dolnego i górnego holu, klatki schodowej oraz łazienek w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie) wykonano remont dolnego i górnego holu, klatki schodowej oraz łazienek. Wykonane prace objęły: gipsowanie, malowanie ścian, wymianę płytek na podłodze i klatce schodowej, wymianę oświetlenia, montaż listew dekoracyjnych oraz okładzin z płytek lustrzanych na ścianach, wymianę skrzydeł drzwiowych, wykonanie tablicy informacyjnej oraz osłon z płyty MDF na grzejniki systemowe, montaż nowej armatury łazienkowej (umywalek, baterii umywalkowych i sedesów).
 
Ośrodek Kultury zyskał nowe efektowe, ponadczasowe oblicze, które służyć będzie mieszkańcom gminy. GOK w Liskowie zgodnie ze swoim Statutem rozbudza i zaspakaja potrzeby, zainteresowania i aspiracje kulturalne mieszkańców gminy. Propaguje zainteresowania sztuką, folklorem, rękodziełem ludowym i artystycznym, organizuje imprezy kulturalne, rozrywkowe, spektakle, koncerty, widowiska, wystawy i prelekcje, sprawuje opiekę nad amatorskim ruchem artystycznym, folklorem i sztuką ludową.
 
W strukturach GOK w Liskowie działa m.in. Orkiestra Dęta, Zespół i Kapela „Liskowianie”, Zespoły Tańca Towarzyskiego, Uniwersytet Trzeciego Wieku. Z pomieszczeń GOK korzystają również: Urząd Gminy w Liskowie, Ochotnicza Straż Pożarna, Towarzystwo Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Związek Emerytów i Rencistów, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich, Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II w Liskowie, Przedszkole Sióstr Służebniczek NMP, Szkoły Podstawowe z terenu gminy oraz Zespół Szkół Nr 1 w Liskowie. W budynku użytkowanym przez GOK znajduje się także Gminna Biblioteka Publiczna, posiadająca bogaty księgozbiór.
 
Spotkanie Noworoczne odbyło się w miłej świątecznej atmosferze z zachowaniem reżimu sanitarnego ze względu na pandemię COVID- 19.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować