Kultura

Noworoczne Spotkanie Animatorów Kultury. Gminny Ośrodek Kultury w Liskowie po remoncie

2022-01-15 09:00:00 Gmina Lisków

W nowo wyremontowanych pomieszczeniach Gminnego Ośrodka Kultury w Liskowie 13 stycznia 2022 r. odbyło się Noworoczne Spotkanie Animatorów Kultury z władzami gminy Lisków. W tym dniu spotkały się osoby, które reprezentują różne dziedziny kultury i promują Gminę Lisków na uroczystościach i wydarzeniach kulturalnych.

Gmina Lisków
Gmina Lisków
Część artystyczna spotkania odbyła się w holu budynku, wystąpiła Kapela i Zespół Folklorystyczny „Liskowianie” oraz Orkiestra Dęta z Liskowa. Artyści wykonali utwory świąteczne kolędy i pastorałki. W pięknych odnowionych wnętrzach budynku organizatorzy przygotowali również ciekawą wystawę pn.: „Lisków i jego mieszkańcy w starej fotografii”. Fotografie przedstawiały zmiany zachodzące w naszej gminie na przestrzeni lat oraz jej mieszkańców od 1900 r.
 
Dzięki wsparciu finansowemu jakie pozyskała Gmina Lisków od Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach programu „Kulisy Kultury”, którego celem była poprawa warunków funkcjonowania domów, ośrodków i centrów kultury na terenie województwa wielkopolskiego. W ramach zadania pn.: „Wzrost potencjału kulturalnego gminy Lisków (remont dolnego i górnego holu, klatki schodowej oraz łazienek w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie) wykonano remont dolnego i górnego holu, klatki schodowej oraz łazienek. Wykonane prace objęły: gipsowanie, malowanie ścian, wymianę płytek na podłodze i klatce schodowej, wymianę oświetlenia, montaż listew dekoracyjnych oraz okładzin z płytek lustrzanych na ścianach, wymianę skrzydeł drzwiowych, wykonanie tablicy informacyjnej oraz osłon z płyty MDF na grzejniki systemowe, montaż nowej armatury łazienkowej (umywalek, baterii umywalkowych i sedesów).
 
Ośrodek Kultury zyskał nowe efektowe, ponadczasowe oblicze, które służyć będzie mieszkańcom gminy. GOK w Liskowie zgodnie ze swoim Statutem rozbudza i zaspakaja potrzeby, zainteresowania i aspiracje kulturalne mieszkańców gminy. Propaguje zainteresowania sztuką, folklorem, rękodziełem ludowym i artystycznym, organizuje imprezy kulturalne, rozrywkowe, spektakle, koncerty, widowiska, wystawy i prelekcje, sprawuje opiekę nad amatorskim ruchem artystycznym, folklorem i sztuką ludową.
 
W strukturach GOK w Liskowie działa m.in. Orkiestra Dęta, Zespół i Kapela „Liskowianie”, Zespoły Tańca Towarzyskiego, Uniwersytet Trzeciego Wieku. Z pomieszczeń GOK korzystają również: Urząd Gminy w Liskowie, Ochotnicza Straż Pożarna, Towarzystwo Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Związek Emerytów i Rencistów, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich, Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II w Liskowie, Przedszkole Sióstr Służebniczek NMP, Szkoły Podstawowe z terenu gminy oraz Zespół Szkół Nr 1 w Liskowie. W budynku użytkowanym przez GOK znajduje się także Gminna Biblioteka Publiczna, posiadająca bogaty księgozbiór.
 
Spotkanie Noworoczne odbyło się w miłej świątecznej atmosferze z zachowaniem reżimu sanitarnego ze względu na pandemię COVID- 19.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ