Kultura

Nowoczesne Green Studio w ODN. Oficjalne otwarcie [zdjęcia]

2019-09-13 13:30:00 BK

Specjalne studio do produkcji obrazu, filmu i audycji dźwiękowych powstało w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Wrocławskiej. Będą korzystać z niego uczniowie, praktykanci, nauczyciele i wszyscy, którzy interesują się tą dziedziną. Koszt inwestycji to blisko 150 tys. zł.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

13 września w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbyło się oficjalne otwarcie Green Studia. Przecięcia wstęgi dokonali Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Violetta Słupianek, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu a także Jarosław Wujkowski Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. W ramach wydarzenia uczestnicy mogli zapoznać się z funkcjonalnością studia. Spotkanie zwieńczył pokaz filmu zrealizowanego w Green Studio przez młodzież III LO w Kaliszu, pod opieką Pani Anny Bobińskiej.

- Studio będzie służyło dzieciom i młodzieży z terenu południowej Wielkopolski, w zakresie realizacji pasji, udzielania wywiadów, prowadzenia telekonferencji i wszystkiego co sobie wymarzą. Możliwości studia są nieograniczone, ponieważ można je doposażać - mówił Marzena Wodzińska.

Takie inwestycje pojawią się również w Pile, Lesznie, Koninie oraz Poznaniu - w całym województwie wielkopolskim będzie ich 5. Łączny koszt projektu to 107 mln zł. Jego realizacja potrwa do 2022 roku, w ramach projektu Cyfrowa Wielkopolska 2020.

Green Studio to komputery, monitory, kamery, specjalne oprogramowanie, oświetlenie a także tło. Nie brakuje również kamery do prowadzenia wideokonferencji. Będąc w studio można być właściwie wszędzie - na plaży, w studiu telewizyjnym czy w parku. 

Na pomieszczenie do produkcji obrazu, filmu i audycji dźwiękowej składa się Reckeen 3D Studio, czyli profesjonalne wirtualne studio 3D. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować