Społeczne

Nowoczesna toaleta powstaje w Parku Przyjaźni

2021-08-13 17:30:00 UM Kalisz

Przy placu zabaw w Parku Przyjaźni powstaje nowoczesna, samoczyszcząca się toaleta. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony w przewijak dla niemowląt.

Kancelaria Prezydenta Miasta
Kancelaria Prezydenta Miasta

Miejska toaleta znajduje w sąsiedztwie placu zabaw i głównego wejścia do Parku Przyjaźni od strony uicy. Skalmierzyckiej. Nowoczesny szalet posiada automatyczne otwieranie drzwi, system automatycznego mycia, dezynfekcji i suszenia muszli ustępowej oraz mycia podłogi po każdorazowym użytkowaniu. Dozowanie wody, mydła oraz praca suszarki odbywać będą się bezdotykowo, po podłożeniu dłoni pod odpowiedni podajnik.

W pełni zautomatyzowana toaleta będzie dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz wyposażona jest w przewijak dla niemowląt.

Szalet zostanie udostępniony mieszkańcom po zakończeniu i odbiorze prac; w tej chwili trwa budowa podjazdu, a teren wokół zostanie zazieleniony. 

Wykonawcą jest firma HAMSTER POLSKA Sp. z o. o. z siedzibą w Rybniku, a umowa obejmuje zaprojektowanie, dostawę i montaż samoobsługowego szaletu miejskiego. Koszt przedsięwzięcia to 309.492,60 zł, w tym 43.812,60 – projekt i 265.680,00 – wykonanie. Dodatkowym kosztem jest nadzór inwestorski (w branży sanitarnej, elektrycznej i budowlanej) za łączną kwotę 3.921,25 zł brutto oraz wykonanie przyłącza energetycznego za kwotę 3.921,25 zł brutto.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ