Nowoczesna Śródmiejska w przyszłym roku?

2019-03-31 08:00:00 red

- W tym roku mamy zapisane środki w budżecie na przygotowanie projektu – mówi p.o. dyrektora MZDiK Krzysztof Gałka. Chodzi oczywiście o przebudowę ul. Śródmiejskiej od Rogatki do Mostu Kamiennego. Według założeń na odcinku od Rogatki do ul. Kościuszki mają zostać przywrócone dwa pasy ruchu dla samochodów, natomiast ruch dwukierunkowy dla rowerzystów ma się znajdować poza jezdnią, co oznacza likwidację kontrapasu. Projektant będzie musiał przedstawić trzy koncepcje przebudowy tej ulicy.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Pod koniec października 2018 roku, w trakcie kampanii wyborczej ówczesny kandydat na prezydenta Kalisza z ramienia połączonych stowarzyszeń Samorządny Kalisz i Wszystko dla Kalisza Krystian Kinastowski zadeklarował, że po wygranych wyborach zarezerwuje pieniądze na remont ul. Śródmiejskiej. Ulica prowadząca do Głównego Rynku miałaby się stać bardziej przyjazna dla mieszkańców i spełniać najnowsze standardy. (Więcej TUTAJ)

Wszystko na to wskazuje, że prezydent stara się spełnić obietnicę wyborczą. Ruszyły przygotowania do wyboru projektanta – W tej chwili uzyskaliśmy wszelkie wymagane warunki, mam na myśli techniczne pozwolenia z przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe, również pewne ale w ograniczonym zakresie warunki od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Jesteśmy na etapie przygotowywania postępowania w zakresie wyboru projektanta na tę ulicę – mówi p.o. dyrektora MZDiK.

Przebudowa ma dotyczyć fragmentu ul. Śródmiejskiej od Rogatki do Mostu Kamiennego z uwzględnieniem rowerzystów i ruchu kołowego. – Chcielibyśmy, żeby pojawiły się tam elementy małej architektury. Chcemy, żeby ta ulica została wykonana w wysokim standardzie – dodaje Gałka.

- Z pewnością będziemy wymagać od projektanta przedstawienia trzech wariantów koncepcyjnych przebudowy tej ulicy. Z pewnością będziemy oczekiwać, że na odcinku od Rogatki do ul. Kościuszki będą przywrócone dwa pasy ruchu dla pojazdów oraz utrzymamy ruch dwukierunkowy dla rowerzystów, ale poza jezdnią – mówi p.o. dyrektora MZDiK – Chcielibyśmy, żeby w przyszłorocznym budżecie miasta zabezpieczone zostały środki i w 2020 roku chcielibyśmy dokonać fizycznej przebudowy tego odcinka ul. Śródmiejskiej – dodaje.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ