Społeczne

Nowe witacze w końcu pojawiają się na kaliskich ulicach

2019-07-10 11:00:00 BK

Nowe witacze, które zastąpią już te zniszczone, pojawią się na granicznych ulicach Kalisza. Te stare są niezgodne z nową identyfikacją wizualną Kalisza. Inwestycja miała być zrealizowana prawie rok temu. Jednak wykonawca nie wywiązał się z umowy.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Witacze, które mają być wizytówką Kalisza i przyciągać uwagę przyjezdnych, straciły swój blask i atrakcyjność. Warunki atmosferyczne zrobiły swoje. Nowe witacze miały pojawić się do końca sierpnia 2018 roku, jednak nie udało się zrealizować inwestycji. Wykonawca nie wywiązał się w umowy i zapłacił karę. Ogłoszony został nowy przetarg, a zadanie miało być wykonane do 30 kwietnia 2019 roku. Tego terminu też nie udało się dotrzymać. 

Obecne "wizytówki" miasta straszą. Są skorodowane, podziurawione. Już 4 lata temu problem witacza przy ul. Rzymskiej zgłaszał radny Mirosław Gabrysiak. Nic w tej kwestii nie zostało zrobione. Temat wrócił dopiero w lutym 2019 roku. Prezydent Krystian Kinastowski zapewnił, że do 30 kwietnia pojawi się nowy obiekt witający przyjezdnych. Tak się jednak nie stało.

Realizację zadania ruszyła w lipcu br. Wszystkie witacze mają zostać zamontowane do końca miesiąca. Staną w 9 lokalizacjach – ul. Warszawska, ul. Wrocławska, ul. Rzymska, ul. Poznańska -2 szt., ul. Łódzka, ul. Częstochowska, Al. Wojska Polskiego i ul. Stawiszyńska, czyli na wszystkich drogach granicznych Kalisza. Wczoraj jeden z nich pojawił się na Al. Wojska Polskiego, przy salonie samochodowym, za zjazdem z obwodnicy Nowych Skalmierzyc.

Są to uniwersalne konstrukcje, składające się ze stelaża i wymiennej części środkowej, co umożliwi szybką aktualizację informacji.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 119 tys. zł. Wykonawcą zadania jest Undergraf Piotr Jaroch. 

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ