Nowe Suzuki - trzeba czekać, ale warto

2019-02-28 11:26:00 reklama@calisia.pl

W ubiegły czwartek w siedzibie Suzuki Kazimierczak odbyła się premiera nowego Suzuki Jimmy. To małe, zgrabne auto terenowe ma za sobą długą historię coraz to nowszych wersji. Jego konstrukcja na tyle spodobała się klientom na całym świecie, że po najnowszy model trzeba czekać… aż półtora roku.

Jak zawsze w salonie Suzuki, premierze nowego Jimmy towarzyszyły konkursy i pokazy taneczne, a samo auto cieszyło się dużym zainteresowaniem zaproszonych gości. „ Znam to auto jeszcze z początku lat 90, kiedy mieszkałem w USA – powiedział nam jeden z uczestników prezentacji – było on wtedy dla mnie szczytem marzeń: terenowe i kompaktowe. Do dziś jestem emocjonalnie z tym modelem związany. Długi czas oczekiwania nieco odstrasza, ale czego się nie robi dla pasji”

Jak czytamy na stronie Suzuki: „Czwarte pokolenie kultowej terenówki to mały, lekki, niepowtarzalny pojazd z napędem 4WD zachowujący świetną zdolność terenową swoich poprzedników i wnoszący nowy, współczesny design. To jedyny, autentyczny samochód terenowy o tak niewielkich wymiarach i masie, ale nadal zachowujący świetną zdolność off-roadową, tak pożądaną przez profesjonalistów. Nowy Jimny oferuje jeszcze więcej funkcjonalności i praktyczności zarówno pod względem wyglądu, jak i osiągów. Dzięki wyższej sztywności skrętnej ramy nośnej zapewnia bardziej komfortową i stabilniejszą jazdę, a nowo zaprojektowany stabilizator w przednim zawieszeniu minimalizuje wibracje i siły oddziałujące na kierownicę. Niezależnie od tego, czy poruszasz się w miejskiej dżungli, czy odkrywasz nieznane tereny, Jimny z pewnością zadowoli Twoją żądzę przygód.”

Żądni przygód podróżnicy będą z pewnością zadowoleni z choćby w pełni rozkładanych foteli przednich, które tworzą wygodne łóżko. Od strony technicznej, począwszy od konstrukcji ramy nośnej, po 1,5-litrowy silnik, nowy Jimny został zbudowany z myślą o przygodzie na najtrudniejszych trasach. Całkowicie nowa generacja modelu pozostaje wierna swojemu charakterowi, dziedzicząc cztery podstawowe cechy: ramę nośną, sztywne zawieszenie osi ze sprężynami śrubowymi i napęd na cztery koła z przekładnią redukcyjną. Wszystkie wersje wyposażone są w napęd na 4 koła ALLGRIP PRO w połączeniu z manualną 5-biegową skrzynią biegów, a najwyższa – Elegance – również z 4-biegową skrzynią automatyczną.

Ceny tego samochodu są wyjątkowo przyjazne. Szczegóły możecie poznać, odwiedzając salon Suzuki Kazimierczak.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ