Motoryzacja

Nowe Skalmierzyce podjęły kategoryczną decyzję ws. przebiegu DK25! Nie zgadzają się z władzami Kalisza!

2020-01-10 20:13:07 BK za Info Skalmierzyce

Radni Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce na sesji w dniu dzisiejszym jednogłośnie podjęli apel w sprawie przebiegu DK nr 25 w wariancie 2b, kategorycznie kwestionując forsowany przez Miasto Kalisz wariant 3.

zdjęcie ilustracyjne BK
zdjęcie ilustracyjne BK

o kolejne, po oświadczeniu z 2017 roku, jasne stanowisko radnych co do przebiegu drogi.

Cieszy niezmiernie, że w tak kluczowej dla rozwoju całego regionu sprawie mówimy jednym głosem. Za tą jednomyślność, merytoryczne argumenty i współpracę dziękuję – informuję Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Stanowisko Rady przekażemy teraz do Prezydenta Kalisza i jednocześnie Prezesa Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, Przewodniczącego Rady Miasta Kalisza, Ministra Infrastruktury, Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, Dyrektora Wielkopolskiego Oddziału GDDKIA, parlamentarzystów z naszego regionu – dodaję Walczak.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ