Nowe mieszkania socjalne w Kaliszu

2011-02-21 09:57:14 Aga

Pomieszczenia przy ul. Harcerskiej 10 w Kaliszu zostaną adaptowane na mieszkania socjalne. Zadanie zostało już wpisane do budżetu miasta.

Adaptacja mieszkań będzie możliwa dzięki wsparciu, które nasze miasto otrzymało z Funduszu Mieszkaniowego Banku Gospodarstwa Krajowego. Wynosi ono 118 tysięcy złotych. Pieniądze pozwolą na adaptację pomieszczeń przy ul. Harcerskiej 10 (w budynku, w którym znajduje się Bank Chleba) na mieszkania socjalne. Zadanie to zostało dopisane do propozycji planu inwestycyjnego. Nadto podejmiemy starania w kwestii sprzedania budynków jednorodzinnych, w których znajdują się mieszkania komunalne, uznając iż ta forma budownictwa jest zbyt kosztowna dla miasta. Lokatorzy otrzymają propozycję lokali w budowanym bloku przy ul. Wrocławskiej, w którym znajdzie się 18 mieszkań - informuje prezydent Kalisza, Janusz Pęcherz.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ