Zdrowie

Nowe karetki w kaliskim szpitalu

2020-01-24 16:40:25 red

Cztery nowe karetki wzmocniły flotę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego kaliskiego szpitala. Samochody zostały całkowicie sfinansowane z budżetu szpitala.

fot. MW
fot. MW

Karetki transportowe będą służyły kaliskiemu SOR-owi – Kiedy zostałem dyrektorem pierwsza informacja z SOR-u dotyczyła wymiany karetek – mówi dyrektor Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu – Karetki są sfinansowane ze środków własnych szpitala. Zostały one zakupione w systemie ratalnym – dodaje i jak przekonuje, zakup był opłacalny ponieważ koszty rat pokrywają się z kosztami napraw starych samochodów.

Jedna z karetek jest przeznaczona do przewożenia na dializy, dwie to karetki transportowe do transportu międzyszpitalnego, jedna z karetek jest specjalistyczna – przeznaczona do wożenia pacjentów w bardzo ciężkim stanie.

Koszt zakupu wszystkich karetek to ponad 1,7 mln złotych, dlatego około 35 tysięcy będzie wynosiła miesięczna rata. Łącznie kaliski szpital dysponuje 19 pojazdami.

- Dziękuję. Jest to dla nas zaszczyt, żeby takim sprzętem wozić ludzi i ratować im życie – mówi Rafał Malczewski kierownik SOR.

Podczas prezentacji samochodów obecna była członkini zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ